חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ב"ל (באר-שבע) 28126-07-17 - א' א' נ' המוסד לביטוח לאומי, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ב"ל (באר-שבע) 28126-07-17 - א' א' נ' המוסד לביטוח לאומי

ב"ל (באר-שבע) 28126-07-17

א' א'

נ ג ד

המוסד לביטוח לאומי

בית דין אזורי לעבודה בבאר-שבע

[23.10.2019]

כבוד השופט משה טוינה

נציג ציבור (עובדים) מר ישראל עמישי

ציבור נציגת (מעסיקים) גב' איריס ליברובסקי

פסק דין

 

1. עניינו של פסק דין זה בתביעה שהגיש מר א' א' (להלן: "התובע") נגד המוסד לביטוח לאומי (להלן: "הנתבע"), בעקבות החלטת פקיד תביעות מחודש אפריל 2017 (להלן: "ההחלטה"); במסגרתה דחה פקיד התביעות את תביעת התובע להכיר בפגיעות מהן הוא סובל לטענתו בגב, בצוואר ובכתפיים כתאונה בעבודה, כמשמעותה בסעיף 79 לחוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב] תשנ"ה-1995 (להלן: "חוק הביטוח הלאומי"), במסגרת הלכת המיקרוטראומה.

2. בקצירת האומר, בתביעה מושא פסק דין זה טען התובע כי בין השנים 2000 ל-2016 עבד כנהג מלגזה במשרה מלאה, בשינוע מכולות וקונטיינרים. במסגרת עבודתו זו סיפר התובע בתביעה, כי נדרש לנהיגה ממושכת שחייבה הפעלת שרירי הצוואר, הגב והכתפיים; והיה חשוף לתאונות זעירות כתוצאה מתנודות המלגזה במהלך העבודה.

בהתאם טען התובע כי במסגרת עבודתו נחשף לתאונות זעירות חוזרות ונשנות שבמצטבר התבטאו בפגיעה ממנה הוא סובל בצוואר, בגב ובכתפיים.

בנסיבות הללו ביקש התובע מבית הדין להכיר בפגיעות להן הוא טוען, כתאונה בעבודה כמשמעותה בחוק הביטוח הלאומי במסגרת הלכת המיקרוטראומה.

3. נקצר ונוסיף כי על רקע עמדת הנתבע בכתב ההגנה שהוגש מטעמו - שבמסגרתו ביקש מבית הדין לאמץ את החלטת פקיד התביעות ולדחות את תביעת התובע - התקיים הליך הוכחות שבסיומו ניתנה החלטה על קיומה של תשתית עובדתית בעניינו של התובע שלפנינו לבחינת טענותיו לתאונה בעבודה במסגרת הלכת המיקרוטראומה[1]. בהחלטה נוספת ומשלימה, מונה ד"ר בשוראי, אורתופד, כמומחה מטעם בית הדין אשר התבקש להתייחס לעובדות הנוגעות לעבודתו של התובע כנהג מלגזה; ולשאלת קיומו של ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח