חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ב"ל (באר-שבע) 66891-12-20 - המוסד לביטוח לאומי נ' רתם ארבל, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ב"ל (באר-שבע) 66891-12-20 - המוסד לביטוח לאומי נ' רתם ארבל

ב"ל (באר-שבע) 66891-12-20

המוסד לביטוח לאומי

ע"י ב"כ - עו"ד ארז בן דוד

נ ג ד

רתם ארבל

ע"י ב"כ - עו"ד אלי דמרי

בית הדין האזורי לעבודה באר-שבע

[08.04.2021]

לפני רחל גרוס : כב' השופטת

פסק דין

 

1. לפניי ערעור על החלטת הוועדה הרפואית לעררים (נפגעי עבודה) מיום 20.12.2020 אשר דחתה את ערר המערער וקבעה למשיב נכות צמיתה בשיעור 10% בגין נזק במניסקוס בהתאם לסעיף 48(2)(ז)(I) לתוספת הראשונה לתקנות הביטוח הלאומי (קביעת נכות לנפגעי עבודה), התשט"ז - 1956 (להלן: "התקנות") (להלן: "הוועדה").

 

טענות הצדדים

2. עיקר טענות המערער

הוועדה לא התייחסה לטענות שהועלו על ידי המערער בערר. בהתאם להלכת יעקב חזק[1] אין די בקיומו של קרע במיניסקוס על מנת לקבוע נכות לפי פריט ליקוי 48(2)(ז)(I) לתקנות, ואין לקבוע נכות בגין פריט ליקוי 48(2)(ז)(I) לתקנות ללא קיומה של הגבלת תנועה בבדיקה הקלינית. בהקשר זה טוען המערער, כי בהתאם להלכת יעקב חזק, יש לקבוע נכות רק כאשר מתקיימת מגבלת תנועה, ואין די בקיומה של הפרעה תפקודית או פגיעה בכושר הפעולה[2].

בענייננו, הוועדה לא מצאה בבדיקתה הקלינית כל הגבלת תנועה של הברך (בדומה לוועדה מדרג ראשון); וחרף זאת, בחרה להותיר על כנה את נכותו של המשיב לפי פריט הליקוי 48(2)(ז)(I) לתקנות. לעניין זה, מוסיף המערער וטוען, כי הממצא שמצאה הוועדה בדבר "רגישות על סדק הפרק הפנימי", אינו ממצא המקנה נכות ואין בו כדי ללמד על פגיעה בכושר הפעולה הכללי.

בתשובה לטענת המשיב שלפיה למשיב שינויים ניווניים בגין הפגיעה, כך שהוא זכאי ממילא לקביעת נכות בשיעור 10% לפי סעיף 48(2)(ז)(IV) לתקנות, טוען המערער, כי בית המשפט העליון בעניין הנדרוגר[3] (שם נדון סעיף כמעט זהה בחוק הנכים- סעיף 48(2)(ז) ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח