חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ב"ל (חיפה) 30080-06-16 - א' ע' נ' המוסד לביטוח לאומי, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ב"ל (חיפה) 30080-06-16 - א' ע' נ' המוסד לביטוח לאומי

ב"ל (חיפה) 30080-06-16

א' ע'

נ ג ד

המוסד לביטוח לאומי

ע"י ב"כ - עו"ד רטר

בית דין אזורי לעבודה בחיפה

[05.11.2019]

בפני איריס רש : כב' השופטת

החלטה

 

1. מונחת בפניי בקשת התובע למינוי מומחה נוסף.

2. לטענת התובע, המומחה התבסס על נתונים החורגים מהמסכת העובדתית שנקבעה על ידי בית הדין ועל מבחנים תעסוקתיים שאינם חלק מתורת המשפט הישראלי ומדיני הביטוח הלאומי. עוד נטען כי על פי הפסיקה קיימים אינספור פסק דין בהם אדם שעבד בעומסים ובנתונים הנזכרים בעובדות המוסכמות, פגיעתו בגב הוכרה כתאונת עבודה. התובע הוסיף כי תשובת המומחה לשאלות ההבהרה לא הייתה מנומקת.

3. הנתבע מצידו מתנגד לבקשה. לטענתו, לא מתקיים ולו אחד מהטעמים שנקבעו בהנחיות ובפסיקה בענין מינוי מומחה נוסף. טענות התובע לגבי חריגה מהעובדות ו/או מהמבחנים התעסוקתיים המקובלים נטענה בעלמא, ללא כל פירוט וביסוס. באופן דומה, התובע לא הביא אסמכתאות לטענותיו בדבר הפסיקה הקיימת. מכל מקום, יש לבחון כל מקרה על פי נסיבותיו העובדתיות והרפואיות, כפי שעשה המומחה בעניינו של התובע. הועברו למומחה שני סבבים של שאלות הבהרה עליהן ענה המומחה באופן ברור, מפורט ומנומק.

4. מדיניות בית-הדין ביחס למינוי מומחה אחר או נוסף נקבעה בהנחיותיו של כב' נשיא בית-הדין הארצי לעבודה- השופט יגאל פליטמן, מיום 14.07.2017 (להלן- הנחיות הנשיא). בהתאם להנחיות הנשיא, הכלל הוא כי יש להסתפק במינוי מומחה אחד לפגימה אחת, ומינוי מומחה נוסף או אחר ייעשה במשורה ובמקרים חריגים בלבד, וכדלקמן:

"ככלל, על בית-הדין להסתפק במינוי מומחה אחד לפגימה אחת. בקשה למינוי מומחה אחר או נוסף ניתן להגיש, באותם מקרים חריגים בהם הדבר מוצדק, תוך 15 יום לכל היותר ממועד קבלת חוות דעת המומחה, או ממועד קבלת תשובות המומחה לשאלות ההבהרה, במקרה שהעילה לבקשה נעוצה בתשובות אלה.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח