חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ב"ל (חיפה) 9742-08-13 - תאאר שלאעטה נ' המוסד לביטוח לאומי, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ב"ל (חיפה) 9742-08-13 - תאאר שלאעטה נ' המוסד לביטוח לאומי

ב"ל (חיפה) 9742-08-13

תאאר שלאעטה

ע"י ב"כ - עו"ד בדארנה

נ ג ד

המוסד לביטוח לאומי

ע"י ב"כ - עו"ד גבי ברנדס

בית דין אזורי לעבודה בחיפה

[07.11.2013]

כב' הסגנית איטה קציר נשיא

פסק דין

 

1. זהו ערעור על החלטת הוועדה הרפואית לעררים (נפגעי עבודה), מיום 17/7/13 ("הוועדה"). בהחלטתה קבעה הוועדה, כי למערער נותרה נכות צמיתה בשיעור 9.75% מיום 1/1/13 ("ההחלטה").

2. ביום 17/7/13 התכנסה הוועדה בהרכב מומחה לאורטופדיה, מומחה לאונקולוגיה ומומחה לקרדיולוגיה. הוועדה עיינה במסמכים הרפואיים שעמדו לפניה וערכה למערער בדיקה קלינית. הוועדה אישרה את החלטת הוועדה מדרג ראשון, קבעה למערער נכות בשיעור 5% בגין קישיון נוח של אצבע שלישית, לפי פריט ליקוי 44(4), וכן 5% נכות בגין קישיון נוח של אצבע רביעית, לפי אותו פריט ליקוי.

3. בדיון, הסכים המשיב, כי נפלו שני פגמים בהחלטת הוועדה. האחד, אי התייחסות הוועדה לבדיקת אולטרא סאונד מיום 10/5/12, המוזכרת גם בחוות דעתו של פרופ' שטהל. השני, אי התייחסות הוועדה לשאלה האם הצלקות הן כאלה המקנות נכות. לטענת המשיב, גם פרופ' שטהל בחוות הדעת מטעם המערער לא התייחס כלל לשאלת הצלקות.

לפיכך, הסכים המשיב להשיב את עניינו של המערער לוועדה הרפואית לעררים, בהרכבה מיום 17/7/13, על מנת שתתייחס לאבחנת הקרע הפנימי בבדיקת האולטרא סאונד מיום 10/5/12, ותקבע האם יש בכך כדי לשנות החלטתה. בנוסף, תדון הוועדה בשאלה האם הצלקות באצבעות ידיו של המערער מכאיבות ומכערות, ומקנות אחוזי נכות.

4. משנותרו הצדדים חלוקים בשאלה האם מדובר בקישיון נוח או בקישיון לא נוח של האצבעות, התבקש בית הדין להכריע בערעור לגופו.

לטענת המערער, פרופ' שטהל קבע בחוות דעתו כי שילוב הפגימות בכל אצבע תואם מצב קישיון לא נוח. לפי הטענה, הוועדה התעלמה מהממצאים שעלו בחוות דעתו של פרופ' שטהל והסתפקה בקביעה לאקונית לפיה אינה מקבלת את מסקנותיו.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח