חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ב"ל (ירושלים) 47323-07-20 - שלמה חנניה קאהן נ' המוסד לביטוח לאומי, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ב"ל (ירושלים) 47323-07-20 - שלמה חנניה קאהן נ' המוסד לביטוח לאומי

ב"ל (ירושלים) 47323-07-20

שלמה חנניה קאהן

נ ג ד

המוסד לביטוח לאומי

ע"י ב"כ - עו"ד אסף שפירא

בית הדין האזורי לעבודה ירושלים

[11.01.2021]

כב' השופטת הבכירה יפה שטיין

פסק דין

 

1. האם נפל פגם בהחלטת הוועדה הרפואית לעררים בעניין אי כושר מיום 22/5/20 אשר קבעה כי המערער איבד 60% מכושרו להשתכר? על כך פס"ד זה.

2. הוועדה שמעה את תלונות המערער בהרחבה, עיינה במסמכי תיק הנכות ובחומר הרפואי ובפרוטוקול הוועדה הרפואית על פיו קיבל 40% נכות רפואית משוקללת בשל מחלת הקרוהן, וכן עיינה בדו"ח פקידת השיקום. וכך כתבה הוועדה בפרק "דיוני הוועדה ונימוקים לקביעה": "בן 54. בעיקר נכותו מחלת קרוהן. רקע השכלתי 12 שנות לימוד עם בגרות. רקע תעסוקתי רב בישיבה סובל ממחלת קרוהן מזה 30 שנה בפועל מחלתו יציבה עם אירוע של התלקחות משמעותית לפני 3 שנים שגרמה לחסיימת מעיים. נותח. טוען כי במהלך השנים הולך ונחלש ועקב כך נאלץ להפסיק את עבודתו כלל לפני 8 חודשים. הרופאים בוועדות השונות סברו כי במצבו אבדן כושר חלקי וכך גם סברה עובדת השיקום. הוועדה סברה כי במצבו יכול לעבוד 4-5 שעות ביום בהוראה היכן שעבד עד עכשיו, הוראה פרטנית, ולכן הוועדה דוחה את התביעה".

3. גם עובדת השיקום, עליה הסתמכה הוועדה, כתבה כי: "מדובר באדם בעל הכשרה מקצועית וניסיון מקצועי אשר עבד ברציפות תעסוקתית כמלמד בתלמוד תורה. ניכר לפי דבריו כי אהב את עבודתו וכי על אף מצבו הרפואי המשיך והתמיד בעבודתו, אך לאחרונה התקשה להמשיך.

מעריכה כי יכול להמשיך בעבודה באופן חלקי. לאור זאת מצטרפת לחוות הדעת הרפואית וממליצה לראותו כבעל כושר השתכרות חלקי של 60%".

4. לטענת ב"כ המערער טעתה הוועדה בכך שלא הביאה בחשבון את סעיף הליקוי הרפואי הכולל חולשה ואנמיה וכד' כהשלכה תפקודית. עוד נטען כי העובדה שקבעו לו 40% נכות רפואית אינה חזות הכל ואין בעובדה זו כדי לפתור את הוועדה מלדון בשאלה מדוע לא איבד מכושרו להשתכר ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח