חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ב"ל (נצרת) 55537-05-19 - מ' ק' נ' המוסד לביטוח לאומי, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ב"ל (נצרת) 55537-05-19 - מ' ק' נ' המוסד לביטוח לאומי

ב"ל (נצרת) 55537-05-19

מ' ק'

נ ג ד

המוסד לביטוח לאומי

ע"י ב"כ - עו"ד עדי עינב גולן

בית הדין האזורי לעבודה בנצרת

[04.03.2021]

כב' השופטת רויטל טרנר

נציג ציבור (עובדים) גב' נגה בוטנסקי

נציג ציבור (מעסיקים) מר רביב סתיו

ע"י ב"כ: עו"ד

פסק דין

 

1. התובע פנה לנתבע וביקש להכיר בירידה בשמיעה ובטינטון כפגיעה בעבודה. תביעתו נדחתה בין היתר בטענה כי הירידה בשמיעה אינה תוצאה של חשיפה לרעש וכי כושר השמיעה בתדירויות הדיבור לא פחת בשיעור של 20 דציבל לפחות בכל אחת מאוזניו. בשל החלטה זו הוגשה התביעה בתיק זה.

2. במסגרת ההליך, הצדדים הסכימו כי התובע נחשף לרעש מזיק בעבודתו, ובהתאם לכך הסכימו למינוי מומחה רפואי לצורך בחינת הליקוי ושאלת הקשר הסיבתי. ד"ר ארז בנדט מונה כמומחה רפואי בתחום א.א.ג., על מנת לקבוע האם התובע סובל מליקוי שמיעה, ואם כן, האם מדובר בירידה בשמיעה בתדירויות הדיבור, האופיינית לחשיפה לרעש מזיק, והאם עומד התובע בתנאיו של סעיף 84א לחוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב], התשנ"ה-1995.

3. למומחה הוצגה התשתית העובדתית הבאה: א. התובע יליד שנת 1978; ב. החל משנת 1997 ועד היום, התובע עובד במפעל נילית כפועל ייצור; ג. החל משנת 1997 ועד היום, התובע חשוף לרעש מזיק.

4. ביום 12.2.20 הגיש המומחה את חוות דעתו וקבע כי באוזן ימין קיים ליקוי שמיעה תחושתי-עצבי עמוק, ברמה של חירשות, אשר אינו נובע מחשיפה לרעש, ובאוזן שמאל קיים ליקוי שמיעה תחושתי-עצבי בתדירויות הגבוהות שקשור לחשיפה לרעש מזיק אבל אינו מגיע לכדי 20 דציבל בתדירויות הדיבור.

5. לאחר העברת שאלות הבהרה למומחה, אשר תפורטנה בהמשך, נותר המומחה בעמדתו כי ליקויי השמיעה באוזניו של התובע אינם עומדים בדרישות החוק, בין בשל העדר קשר סיבתי ובין בשל כך שהליקוי אינו מגיע לכדי 20 דציבל, ולכן לא ניתן להכיר בליקוי השמיעה. בשלב זה, עבר התיק להגשת סיכומים ומתן פסק דין.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח