חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ב"ל (נצרת) 66380-05-20 - פלונית נ' המוסד לביטוח לאומי, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ב"ל (נצרת) 66380-05-20 - פלונית נ' המוסד לביטוח לאומי

ב"ל (נצרת) 66380-05-20

פלונית

ע"י ב"כ - עו"ד צבי פרדיס

נ ג ד

המוסד לביטוח לאומי

ע"י ב"כ - עו"ד עדי עינב גולן

בית הדין האזורי לעבודה נצרת

[04.04.2021]

כב' השופטת רויטל טרנר

נציג ציבור (עובדים): מר ג'וזי נתב

נציג ציבור (מעסיקים): מר דוד אביבי

החלטה

 

1. התובעת פנתה לנתבע בשתי תביעות, וטענה כי ליקויים מהם היא סובלת ביד ימין, בצוואר ובכתף ימין (להלן - הליקויים), נגרמו עקב תנאי ואופי עבודתה במשך השנים כשיננית במקצועה, וזאת על דרך המיקרוטראומה.

הנתבע דחה את התביעות, וזאת מהנימוק שלא הוכחה התשתית העובדתית הנדרשת לעניין תורת המיקרוטראומה, וכן מהנימוק שהליקויים מהם סובלת התובעת נובעים ממצב תחלואי טבעי שאינו קשור לתנאי עבודתה.

מכאן התביעה שלפנינו.

 

מהלך הדיון

2. ביום 2.12.20 התקיים דיון, במהלכו נחקרה התובעת על תצהיר עדותה הראשית. בסוף הדיון, המליץ בית הדין לצדדים לשקול הסכמה למינוי מומחה רפואי בכל הנוגע לשאלת קיומו של קשר סיבתי בין הליקוי הנטען ממנו סובלת התובעת בכף יד ימין והצוואר, וזאת לנוכח התנועות אשר עלו מעדותה והמסמכים שהומצאו בעניינה בתביעה. מאחר והנתבע ביקש שהות כדי להודיע את עמדתו, ניתנה החלטה, ולפיה הדיון נדחה לצורך קבלת עמדת הנתבע ביחס להמשך ההליכים בתיק.

3. ביום 7.1.21 הנתבע ביקש בהודעתה מטעמו כי בית הדין יתן החלטה על הגשת סיכומים בתביעה. סיכומי התובעת הוגשו ביום 21.2.21 וסיכומי הנתבע הוגשו ביום 1.3.21.

 

תמצית טענות הצדדים

4. לטענת התובעת, המסכת העובדתית מקימה תשתית מתאימה למינוי מומחה רפואי לבירור הקשר הסיבתי בין הליקויים מהם סובלת התובעת ביד, בצוואר ובכתף לבין תנאי עבודתה על דרך המיקרוטראומה. לטענת התובעת, כפי שעולה מעדותה, היא עובדת עם כלי רוטט משך כל שעות עבודתה, תוך שהיא מניעה מעלה, מטה, קדימה ואחורה את ידה האוחזת במכשיר הרוטט בתוך פיו של המטופל תוך הנעת הצוואר המלווה את תנועות היד, שהיתה מורמת כל זמן הטיפול.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח