חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ב"ל (תל-אביב-יפו) 11920-05-20 - ל''א נ' המוסד לביטוח לאומי, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ב"ל (תל-אביב-יפו) 11920-05-20 - ל''א נ' המוסד לביטוח לאומי

ב"ל (תל-אביב-יפו) 11920-05-20

ל''א

נ ג ד

המוסד לביטוח לאומי

ע"י ב"כ - עו"ד איברהים חורי

בית הדין האזורי לעבודה תל-אביב-יפו

[28.02.2021]

הנשיאה, סגנית רוית צדיק השופטת

החלטה

 

 

מינוי מומחה רפואי:

1. לצורך בחינת שאלת הקשר הסיבתי בין תנאי עבודת התובע ובין המחלה ממנה סובל הוא בגבו, הנני ממנה את ד"ר רון בשוראי, אורטופד, לשמש כיועץ- מומחה מטעם בית הדין (להלן:"המומחה") , לחוות דעתו בשאלות המפורטות בהחלטה זו והמתייחסות לתובע.

כבוד המומחה מתבקש לחוות דעתו , ככל שניתן , עד ליום 1.3.21.

 

העובדות הרלוונטיות

2. התובע עבד במחסן כמכין הזמנות להפצה בחברת "תנובה" החל משנת 1997 ועד לשנת 2016. התובע עבד משך ששה ימים בשבוע ,כל משמרת נמשכה כשמונה שעות עבודה ועיקר המשמרות היו משמרות לילה החל מהשעה 20:00 ועד השעה 06:00. במסגרת תפקידו קבל הזמנות מהמחסן אשר שמש כאולם קירור גדול. במחסן היו משטחים עליהם הונחו ארגזי חלב ומוצרי חלב. כל ארגז חלב שקל בין 16-18 ק"ג וארגזי מוצרי חלב שקל אף מעבר לכך , הארגזים היו מונחים על הרצפה וכל פעם הרים 2-3 ארגזים. לצורך ביצוע העבודה היה עליו להתכופף לקחת 2-3 ארגזים , להתרומם ובתנועה סיבובית להעביר תוך כדי כיפוף את הארגזים למשטח העגלה. בכל משמרת הכין בין שלוש לחמש הזמנות כאשר כל הזמנה הכילה כמאתיים ארגזים.

3. יצוין כי התובע הלך בתוך המחסן לליקוט המוצרים אולם , מדובר בהפסקות קצרות כאשר עיקר העבודה במרבית יום העבודה בתקופה זו, עסק בהרמת מוצרים והנחתם בעגלות או ב"לולי" מתכת.

4. החל מחודש ינואר שנת 2017 ועד לחודש 11/2018 עבד במחלקת הפצה. במחלקה זו עבד משך 6 ימים בשבוע כעשר שעות בכל משמרת. במסגרת עבודה זו היה עליו להעמיס הזמנות על המשאית ולחלקן ללקוחות. התובע קבל את התוצרת ממחלקת הזמנות, סדר אותה והעמיס בתוך המשאית. לצורך ביצוע פעולה זו היה עליו להתכופף וליישר את הגב באופן חוזר ונשנה תוך נשיאת ארגזים במשקלים אשר נעו בין 10 ועד 20 ק"ג. בסה"כ העמיס כ- 1000 ארגזים ביום כאשר פעולת הסידור וההעמסה נמשכה בין שעתיים עד ארבע שעות מיום העבודה.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח