חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ב"ש (ירושלים) 5131/04 - מדינת ישראל נ' גאלב אסמר ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ב"ש (ירושלים) 5131/04 - מדינת ישראל נ' גאלב אסמר ואח' שלום ירושלים

ב"ש (ירושלים) 5131/04

ת"פ (ירושלים) 2981/04

מדינת ישראל

נ ג ד

1. גאלב אסמר

2. מוסא אסמר


בית משפט השלום ירושלים

[30.07.2004]


כב' השופטת ד"ר מיכל אגמון - גונן


בשם המבקשת - עו"ד רחמו

החלטה

 

בפניי בקשה לעצור את המשיב 2 עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. נגד המשיב הוגש כתב אישום המייחס לו עבירה של החזקת סם שלא לצריכה עצמית, עבירה לפי סעיפים 7(א) ו-7(ג) רישא לפקודת הסמים המסוכנים [נוסח חדש] התשל"ג-1973.

המשיב 2 נתפס, ביחד עם המשיב 1, כאשר בידם סם מסוכן מסוג הרואין במשקל של כ- 18 גרם, מחולק ל-21 אריזות. המשיב 1, הודה בעבירות שיוחסו לו בכתב האישום, הורשע, ובמסגרת הסדר טיעון נגזר דינו ל- 15 חודשי מאסר בפועל (כולל הפעלת מאסרים על תנאי שהיו תלויים ועומדים נגדו). המשיב 1 והמשיב 2 מסרו בעדויותיהם כי המשיב 2 נלווה למשיב 1, המשיב 1 הוא זה שרכש את הסם, וביקש מהמשיב 2 שיסתיר חלק מכמות הסם על גופו.

המבקשת מתנגדת לשחרור המשיב 2 ממעצרו, לרבות כל חלופת מעצר, וזאת לאור חומרת העבירה, וכן, לאור היות המשיב 2 בעל עבר פלילי בעבירות סמים.

המשיב 2 טוען כי מדובר בעבירת סיוע. המבצע העיקרי הוא המשיב 1, אשר הורשע ודינו נגזר: המשיב 1 הוא אשר רכש את הסמים, כאשר המשיב 2 מלווה אותו; המשיב 2 לא ידע מה מטרת הנסיעה ולא ידע שנרכשו סמים; המשיב 1 חשש להיתפס עם הסם ולכן ביקש מהמשיב 2 שיסתיר עבורו חלק מהסם. וכך עשה המשיב 2. עוד טען כי אם יימצא כי המשיב 2 הוא מחזיק בסם, וכי לא מדובר בעבירת סיוע, אזי יש לראות בו שותף פסיבי לחלוטין, וזאת בהתחשב באמירתו של המשיב 1 שהסם שלו בלבד. עוד הוסיף כי המשיב 2 הוא בן 48 ולו 5 ילדים, סובל מנכות קשה וזקוק לטיפול.

 

ראיות לכאורה

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח