חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > בג"ץ 5424/98 - עלי סלאלחה ואח' נ' השר לענייני דתות
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
בג"ץ 5424/98 - עלי סלאלחה ואח' נ' השר לענייני דתות, ~

בג"ץ 5424/98

1. עלי סלאלחה
2. זיד ברקאת

נגד, ~

1. השר לענייני דתות, ~ 2. השיח' מוופק טריף, ~ 3. ועדת המינויים לקאדים מד'הב, ~ 4. המועצה הדתית הדרוזית - ע"י השיח', ~ מוופק טריף, ~ , ~

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

[30.5.2000]

לפני מ' חשין, י' זמיר, ד' בייניש השופטים

עו"ד רונן שליו - בשם העותרים, ~ עו"ד ענר הלמן - בשם המשיבים 3,1

פ ס ק - ד י ן, ~

פ ס ק - ד י ן


השופט מ' חשין


העותרים שלפנינו הם שני חברים בעדה הדרוזית בישראל, ועותרים הם לקבלת סעד כנגד השר לענייני דתות, השיח' מוופק טריף והמועצה הדתית הדרוזית. עיקרי טענותיהם של העותרים מופנים כלפי השיח' מוופק טריף, ולעניין זה הונחו לפנינו כתובים רבים ואף הוספנו ושמענו טיעונים על-פה מפי בא-כוחם.

שנים רבות שבית הדין הדתי הדרוזי כמעט שובת מפעולה. מכל הקאדים-מד'הב שכיהנו בו לא נותר אלא קאדי-מד'הב אחד, השיח' הינו, ולמותר לומר כי אין די בשיח' הינו כדי לטפל בכל העניינים הבאים לפני בית הדין הדתי הדרוזי.

כך הוא באשר לערכאה ראשונה, ואשר לבית הדין הדרוזי לערעורים - בית דין זה אינו מאוייש כלל, ובעלי-דין אין להם בית דין לערעורים אשר יוכלו להעלות תעצומותיהם לפניו. חילוקי הדעות שלפנינו הולכים סובבים את ניסיונם של המשיבים לאייש את הכהונות הפנויות בבית הדין הדרוזי. העותרים טוענים לפנינו כי מעשיהם של המשיבים אינם מעשים ראויים וכי אין הם הולכים בדרך הנכונה. המשיבים משיבים כי מעשיהם ראויים, דרכם היא הדרך הנכונה ובקשתם היא כי נדחה את העתירה ונבטל את הצו על-תנאי שהוצא בזמנו.

נקדים אחרית לראשית ונאמר זאת: טענותיהם של העותרים כולן, בין אם טענות ראויות הן בין אם לאו, אין מקומן להיטען - לעת הזו - לפני בית-המשפט הגבוה לצדק. הטענות כולן ראוי להם לעותרים כי יעלו אותן לפני ועדת המינויים של קאדי-מד'הב, היא ועדת המינויים שנתכוננה על-פי חוק בתי הדין הדתיים הדרוזיים, התשכ"ג-1962 (להלן נכנה חוק זה - החוק). ועד אשר יעלו העותרים את טענותיהם לפני ועדת המינויים, ורק אם תידחינה הטענות, תהא השעה כשרה להעלות את הטענות גם לפני בית-המשפט.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח