חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > בג"ץ 9363/12 - שלמה קטש נ' היועץ המשפטי לממשלה ואח'
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
בג"ץ 9363/12 - שלמה קטש נ' היועץ המשפטי לממשלה ואח'

בג"ץ 9363/12

שלמה קטש

נ ג ד

1. היועץ המשפטי לממשלה

2. פרקליטות המדינה

3. מפכ''ל המשטרה

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

[29.04.2013]

כבוד השופט ס' ג'ובראן

כבוד השופט נ' הנדל

כבוד השופט צ' זילברטל

עתירה למתן צו על תנאי

בשם העותר:

בעצמו

בשם המשיבים:

עו"ד יונתן ציון מוזס

 

פסק-דין

 

השופט צ' זילברטל:

1. כעולה מן העתירה ומן התגובה לה, הרקע לעתירה הוא סכסוך ממושך בין העותר לבין שכנתו (להלן: הנילונה), אשר מתגוררת עם משפחתה בדירה שמעל לדירת העותר בבניין מגורים בעיר הרצליה. הסעדים המבוקשים בעתירה נוגעים כולם לתלונות שהגיש העותר נגד הנילונה במשטרה כחלק מן הסכסוך ביניהם. תלונות אלה נסגרו כולן, וכעת מבקש העותר שנורה על נקיטת הצעדים הבאים בנוגע לתיקי החקירה שנפתחו בעקבות תלונותיו:

(א) ביטול החלטת פרקליטות המדינה בדבר סגירת תיק פל"א 1387/2011 שעניינו בתלונה שהגיש העותר נגד הנילונה לאחר, שלטענתו, ניסתה לרצוח אותו; (ב) להחליט "ללא דיחוי" בערר שהגיש העותר על ההחלטה לסגור את תיק פל"א 207759/2011 שעניינו בתלונה שהגיש העותר נגד הנילונה בגין איומים; (ג) "לראות בהתעלמות משטרת הרצליה מהערר שהוגש לה על סגירת תיק 507811/2011 שעניינו ניסיון רצח ... כאילו נדחה על ידה ולדון בו בתור ערעור ללא דיחוי"; (ד) העברת כלל התיקים הנזכרים וכן תיק נוסף שעניינו בנסיון הנילונה לדרוס את העותר, לטיפולה של היחידה לפשעים חמורים של משטרת ישראל.

2. בתגובתם טוענים המשיבים כי דין העתירה להידחות על הסף, בין היתר, מאחר שהעותר כרך בה עניינים שונים, בעלי תשתית עובדתית שונה "באופן המקשה לזקק את העילה מתוך קריאת העתירה". עוד נטען, כי דין העתירה להידחות על הסף מאחר שהיא נעדרת תשתית עובדתית רלבנטית וכן בשל אי צירופה של הנילונה כמשיבה לעתירה.

3. לאחר העיון בעתירה ובתגובה לה הגענו לכלל מסקנה כי דינה להידחות בהיעדר עילה להתערבותו של בית משפט זה. אכן, התשתית העובדתית המוצגת בעתירה היא דלה ביותר וקיים קושי ממשי להבין הימנה את השתלשלות העניינים שהובילה להגשת העתירה, מה גם שמעבר לאי הבהירות הנובעת מהתשתית העובדתית המצומצמת שהוצגה בעתירה, הרי שכפי שיפורט בהמשך, מתגובת המשיבים עולה כי מן העתירה הוחסרו פרטיים מהותיים ...



במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח