חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > בג"ץ 1052/19 - מירי אברהם ו-22 אח' נ' מדינת ישראל - משטרת ישראל
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
בג"ץ 1052/19 - מירי אברהם ו-22 אח' נ' מדינת ישראל - משטרת ישראל

בג"ץ 1052/19

מירי אברהם ו-22 אח'

נ ג ד

מדינת ישראל - משטרת ישראל

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

[19.08.2019]

כבוד השופט ע' פוגלמן

כבוד השופט י' עמית

כבוד השופט ד' מינץ

עתירה למתן צו על תנאי

בשם העותרות:

עו"ד ורד גרטל

בשם המשיבה:

עו"ד דנה מנחה

פסק-דין

 

השופט י' עמית:

1. בעתירה זו נתבקשנו להורות למשיבה (להלן: המשטרה) "לתקן את אפלייתן של העותרות לרעה בכל הנוגע לשיבוצן בדרגות ולשכר ותנאי ההעסקה הנגזרים מן הדרגות, הן לעבר והן לעתיד". בפרט, ביקשו העותרות לקבל תוספות שכר מכוח הסכם "שנחתם ו/או ייחתם" בנוגע לשכר השוטרים בדרגת רס"ר ומעלה, ולקבל לידיהן את כל המסמכים הרלוונטיים "לצורך כימות זכויותיהן".

כעולה מן העתירה, העותרות מונו בשנים 2011-2010 לתפקידים במשטרה בתור שוטרות מן המניין, וזאת לאחר ששירתו במשטרה כ"שוטרות בתפקידים מיוחדים" (להלן: שת"מיות); העותרות 22-1 שירתו כשת"מיות בתפקידי בקרת גבול למשך מעל עשר שנים, והעותרת 23 שירתה למשך קרוב לחמש שנים כשת"מית בתפקיד סיירת תנועה. לטענת העותרות, על אף שסעיף 32 לפקודת המשטרה [נוסח חדש], התשל"א-1971 (להלן: פקודת המשטרה) מורה כי יראו את השת"ם "לכל דבר וענין, כנמנה עם משטרת ישראל", בתקופת שירותן כשת"מיות נמנעה המשטרה מלקדם אותן בדרגות לפי מסלול הקידום לנגדים במשטרה, המושפעים ממשך הזמן בו שירתו בשורות המשטרה. לכן, נטען, העותרות שובצו לתפקידי שוטרות מן המניין בדרגות נמוכות יותר מאלו להן היו זכאיות בפועל.

2. העותרות הסבירו כי רק לאחר שגויסו כשוטרות מן המניין, נתגלה להן כי שוטרים ששירתו כשת"מים בתפקידים אחרים - כמו גם אזרחים עובדי משטרה, משרתי משמר הכנסת ומשרתי צבא קבע - קודמו כולם בדרגות בדומה לשוטרים מן המניין, וכי תקופת שירותם בתפקיד המיוחד נלקחה בחשבון. נטען בעתירה כי מצב דברים זה מפלה את העותרות לרעה ביחס לשוטרים בתפקידים שצוינו לעיל, הן בנוגע לתנאי השכר הנוכחיים של העותרות והן בנוגע לכספי הפנסיה שתקבלנה ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח