חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > בג"ץ 2161/20 - ראובן דראך נ' מדינת ישראל - משטרת ישראל, פסק-דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
בג"ץ 2161/20 - ראובן דראך נ' מדינת ישראל - משטרת ישראל

בג"ץ 2161/20

ראובן דראך

נ ג ד

מדינת ישראל - משטרת ישראל

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

[07.05.2020]

כבוד השופט ע' פוגלמן

כבוד השופט נ' סולברג

כבוד השופט ג' קרא

עתירה למתן צו על-תנאי ובקשה לצו ביניים

בשם העותר - עו"ד גיורא מלול

בשם המשיבה - עו"ד אודלי-ה גליק

פסק-דין

 

השופט נ' סולברג:

1. עניינה של עתירה זו בבקשת ראובן דראך להורות למשטרת ישראל, לבטל את החלטתה להדיחו מתפקידו כרכז חקירות בתחנת קרית מלאכי. בד בבד, הגיש דראך בקשה למתן צו ביניים, שעל-פיו לא יפגע שכרו ולא יאויש תפקידו על-ידי אחר, עד להכרעה בעתירה.

2. החל משנת 2017, שימש דראך כרכז חקירות בתחנת המשטרה בקרית מלאכי. בקרה שנערכה בתחנת קרית מלאכי בחודש פברואר 2020, העלתה כי התיקים שנפתחו בתחנה סווגו באופן לקוי ומוטה, במטרה להפחית את נתוני הפשיעה המדווחים. ועדת בדיקה שהוקמה על-ידי מפקד מחוז דרום במשטרה בחנה את הכשלים שנתגלו בתחנה, ומשסיימה את מלאכתה העבירה לידי מפקד המחוז את ממצאיה. לאחר שמפקד המחוז בחן את המלצותיה, החליט להעביר את דראך מתפקידו. עוד החליט מפקד המחוז, שדראך לא ישמש רכז במשטרה - במשך 5 שנים לפחות, וכמו כן לא ישמש חוקר במשטרה - במשך 5 שנים. בעקבות האמור, עודכן דראך כי הוא ישובץ ביחידת הסיור של תחנת המשטרה באשקלון.

מכאן העתירה שלפנינו.

3. בעתירתו מעלה דראך טענות שונות, בנוגע להליך הדחתו מתפקידו כרכז חקירות במשטרת ישראל. לדברי בא-כוחו, ההחלטה בעניינו התקבלה "בחוסר סבירות ומידתיות משווע, מתוך שיקולים זרים, תוך ניצול המנגנון המנהלי בשרירות לב, בחוסר הגינות, והכול תוך פגיעה בזכויות יסוד חוקתיות של [דראך], פגיעה בפרטיותו, פגיעה בזכותו להליך הוגן, פגיעה בכבודו כאדם וכעובד ...". בתגובתה המקדמית מיום 3.5.2020, עדכנה המשטרה כי לאחר הגשת העתירה ביקש דראך לקיים ראיון אצל השר לביטחון הפנים. נמסר, כי בקשתו הועברה למטה הארצי והיא נבחנת בימים אלה. לעמדת המשטרה, בקשתו-זו של דראך מלמדת כי טרם מיצה את האפיק המנהלי עובר להגשת העתירה, ומשכך דינה להידחות על הסף. עוד נטען, כי יש לדחות את העתירה אף בשל קיומו של סעד חלופי - הגשת עתירה לבית המשפט ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח