חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > בג"ץ 2864/20 - מועצה אזורית בוסתאן אלמרג' נ' שר הפנים, פסק-דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
בג"ץ 2864/20 - מועצה אזורית בוסתאן אלמרג' נ' שר הפנים

בג"ץ 2864/20

מועצה אזורית בוסתאן אלמרג'

נ ג ד

שר הפנים

2. שר האוצר

3. הוועדה הגאוגרפית גליל עליון והעמקים, משרד הפנים

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

[10.09.2020]

כבוד השופטת ע' ברון

כבוד השופט ג' קרא

כבוד השופט ד' מינץ

עתירה למתן צו על תנאי ובקשה למתן צו ביניים

בשם העותרת - עו"ד האשם דלאשה

בשם המשיבים - עו"ד רנאד עיד

פסק-דין

 

השופט ג' קרא:

1. עניינה של העתירה שלפניי, שהוגשה ביום 5.5.2020, בבקשת העותרת, מועצה אזורית בוסתאן אלמרג', להורות למשיבים 1 ו-3 לפרסם את מסקנות והמלצות הוועדה הגיאוגרפית גליל עליון בקשר לחלוקת הכנסות בין מועצה אזורית עמק יזרעאל ועיריית עפולה לבין העותרת, להימנע מפתיחת דיון חדש בוועדה הגיאוגרפית גליל עליון והעמקים משרד הפנים (להלן: הוועדה) בקשר לחלוקת הכנסות בין מועצה אזורית עמק יזרעאל ועיריית עפולה לבין העותרת ולאשר את ההסכם שנערך ונחתם בין מועצה אזורית עמק יזרעאל ועיריית עפולה לבין העותרת בקשר לחלוקת ההכנסות מאזור תעשייה אלון תבור (להלן: סעדים א'-ג'). בנוסף, העותרת מבקשת להורות למשיב 1 להגדיל את אחוז המימוש בקשר למענקי האיזון כדי להשוות את העותרת למועצות מקומיות או אזוריות בגודלה (להלן: סעד ד'), להורות למשיבים 1 ו-2 להורות לממונה על תאגידי המים לצרף את העותרת לתאגיד מים קיים, להקטין את עומס המלוות המוטל על העותרת ולהתערב לייצוב מצבה הכלכלי של העותרת (להלן, בהתאמה: סעד ה', סעד ו', סעד ז') ולהורות למשיבים למצוא פתרון למצב הכלכלי של העותרת (להלן: סעד ח').

טענות הצדדים

2. לעמדת העותרת, הצווים המבוקשים הם חיוניים לשם הבראתה של העותרת והוצאתה מהמצוקה הכלכלית ממנה היא סובלת מזה שנים רבות. לטענתה, מתן הסעדים המבוקשים והתערבות שלטונית לפתרון המשבר יפתרו את הסוגיות העומדות על הפרק כדי שהעותרת תוכל להתקיים בצורה נאותה.

3. המשיבים מדגישים בתגובתם המקדמית מיום 24.7.2020, כי המשיבה 3, הוועדה, עמלה על גיבוש המלצותיה בעניין חלוקת ההכנסות מאזור התעשייה אלון תבור, אשר עשויות להשפיע גם על העותרת. המשיבים מקדמים את בחינת מעמדה המוניציפלי של העותרת, אשר יכול וישפיע על מענקי האיזון שנקבעים לה. המשיבים גם מנסים לקדם את צירוף העותרת לתאגיד מים קיים. לעותרת מונה חשב מלווה ונקבעה לה תכנית הבראה בשנת 2018. לפיכך, המשיבים טוענים כי הקש ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח