חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > בג"ץ 3335/18 - הצלחה - התנועה הצרכנית לקידום חברה כלכלית הוגנת נ' המחלקה לחקירות שוטרים
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
בג"ץ 3335/18 - הצלחה - התנועה הצרכנית לקידום חברה כלכלית הוגנת נ' המחלקה לחקירות שוטרים

בג"ץ 3335/18

הצלחה - התנועה הצרכנית לקידום חברה כלכלית הוגנת

נ ג ד

המחלקה לחקירות שוטרים

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

[31.07.2018]

כבוד השופטת ד' ברק-ארז

כבוד השופט מ' מזוז

כבוד השופטת ע' ברון

עתירה למתן צו על תנאי

בשם העותרת:

עו"ד אלעד מן; דב גלעד כהן

בשם המשיבה:

עו"ד יונתן ברמן

 

פסק-דין

 

השופטת ע' ברון:

1. הסעד המבוקש בעתירה שלפנינו הוא כי המחלקה לחקירות שוטרים (להלן: המשיבה) "תפעל לגיבוש ופרסום הנחיות מינהליות מפורטות וסדורות בנושא אמות המידה לברירה בין ניתוב עניינם של שוטרים שנחקרו על ידי המשיבה כחשודים בביצוע עבירות פליליות - להליך משמעתי, לבין ניתובם של אלו להליך פלילי." על פי הנטען, למשיבה סמכות ייחודית לסגור תיקי חקירה פלילית נגד שוטרים ולנתבם להמשך טיפול במישור המשמעתי - ולמרות שמדובר בעניין חשוב ולעיתים אף הרה גורל, לא קיימת כל הנחיה מינהלית המתווה אמות מידה לקבלת ההחלטה בנדון.

בתגובתה לעתירה מבהירה המשיבה כי הסדרת ההנחיות בנושא העמדת שוטרים לדין מצויה בעבודת מטה בשלבים מתקדמים. בתוך כך, לאחרונה העבירה המשיבה ללשכת המשנה לפרקליט המדינה (פלילי) טיוטת נוהל המסדיר את מדיניות המשיבה בנוגע לשימוש בכוח על ידי שוטרים - לרבות קווים מנחים להבחנה בין העמדה לדין פלילי לבין העמדה לדין משמעתי; ואף נקבעה ישיבה לדיון בטיוטה במהלך החודש הקרוב. באותה ישיבה צפויה לעלות לדיון אף טיוטת נוהל שעניינו מדיניות המשיבה בהעמדה לדין (פלילי ומשמעתי) בעבירות של דיווחי כזב של שוטרים. נוסף לזאת, פרקליט המדינה מגבש בימים אלה הנחיות להבחנה בין העמדה לדין פלילי לבין העמדה לדין משמעתי בעבירות הטרדה מינית על ידי עובד; ומדובר בהנחיות רלוונטיות לפעילות המשיבה בכל הנוגע לייחוס עבירות מסוג זה לשוטרים. בנסיבות אלה סבורה המשיבה כי אין טעם בבירור העתירה בנקודת הזמן הנוכחית.

לעמדת העותרת, האמור בתגובת המשיבה מחזק למעשה את הנטען בעתירה - כי יש מקום להסדיר את הסוגיה שעולה בעתירה, וכי יש מקום לסעד שנתבקש בה. משכך, לגישת העותרת "ראוי שבית המשפט הנכבד ימשיך לפקוח את עינו במסגרת הליך זה, באשר להשלמת ההסדרה ולוח הזמנים הנוגע לכך". בהקש ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח