חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > בג"ץ 3953/19 - יעקב ירדני נ' משטרת ישראל - מחלקת הונאה - מרחב מוריה - ירושלים ואח'
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
בג"ץ 3953/19 - יעקב ירדני נ' משטרת ישראל - מחלקת הונאה - מרחב מוריה - ירושלים ואח'

בג"ץ 3953/19

יעקב ירדני

נ ג ד

1. משטרת ישראל - מחלקת הונאה - מרחב מוריה - ירושלים

2. פרקליטות המדינה - מחלקת עררים

3. עו"ד ברק מזרחי

4. עו"ד יריב זמיר דפנה

5. אלעד טל

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

[04.08.2019]

כבוד השופט ע' פוגלמן

כבוד השופט מ' מזוז

כבוד השופט ד' מינץ

עתירה למתן צו על תנאי

בשם העותר:

בעצמו

בשם המשיבות 2-1:

עו"ד פנחס גורט

 

פסק-דין

 

השופט מ' מזוז:

1. עניינה של העתירה בבקשת העותר להורות למשטרה לקיים חקירה פלילית נגד המשיבים 5-3, אשר לטענתו "גנבו את ביתו .. על פי שטר המכר המזויף".

2. ביום 9.2.2017 הגיש העותר תלונה במשטרה נגד המשיב 3, במסגרתה טען כי האחרון, אותו שכר כעורך דין, הלווה לו כסף לטובת כיסוי חובות והשקעת כספים בפרויקט בינוי בתמורה למשכון דירתו שברחוב בית יעקב בירושלים (להלן: הדירה), וכן השכיר עבורו את הדירה במשך מספר שנים בהן שהה בחו"ל. לטענת העותר, כשחזר לאחרונה ארצה כעבור שבע שנים, התברר לו כי המשיב 3 מכר את דירתו בשנת 2013. לצד טענה זו, ציין העותר כי הוא ערך בעבר עם המשיב 3 הסכם מכר פיקטיבי המתייחס לאותה דירה, ואף רשם את הדירה על שמו. לאחר בדיקה, הוחלט ביום 24.10.2017 שלא להמשיך בחקירת התלונה ולסגור את התיק מחוסר עניין לציבור. המשטרה סברה כי מקומן הטבעי של טענות העותר מצוי במישור האזרחי, בשים לב לכך שהוא עצמו מודה כי רשם את הדירה על שמו של המשיב 3 לאחר שנערך ביניהם הסכם מכר, הגם שלטענתו מדובר בהסכם פיקטיבי, וכן לאור אופיין של הטענות, הכוללות הודאה בקיומן של הלוואות והשקעות מרצון.

3. העותר הגיש ערר על ההחלטה לסגור את התיק. במסגרת הערר ביקש העותר להרחיב ולפרט אודות תלונתו, וטען בין היתר כי המשיב 3 טיפל רק בהשכרת הדירה אך מעולם לא הייתה מכירה בפועל, וכי בשלב מאוחר התגלה לו כי האחרון מכר את דירתו תוך זיוף חתימתו על שטר מכר. העותר צירף חוות דעת גרפולוגית אשר לשיטתו תומכת בגרסתו כי החתימה על שטר המכר זויפה. כן טען, כי בשל מצבו הרפואי רק בשנת 2016 התירו לו רופאיו לטוס ארצה, ומכאן השיהוי בהגשת התלונה, וכי הוא מתעתד להגיש תביעה אזרחית, בין השאר נגד המשיב 3. לאחר בחינת הערר במחלקת עררים ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח