חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > בג"ץ 9241/18 - פלונית נ' פלוני ואח'
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
בג"ץ 9241/18 - פלונית נ' פלוני ואח'

בג"ץ 9241/18

פלונית

נ ג ד

1. פלוני

2. בית הדין הרבני הגדול

3. בית הדין הרבני האזורי בתל אביב

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

[08.01.2019]

כבוד השופט נ' הנדל

כבוד השופטת ע' ברון

כבוד השופט א' שטיין

עתירה למתן צו על תנאי

בשם העותרת:

עו"ד יגאל בן חיים

 

פסק-דין

 

השופטת ע' ברון:

1. עניינה של העתירה שלפנינו הוא בהחלטת בית הדין הרבני האזורי בתל אביב (להלן: בית הדין האזורי) מיום 22.10.2018, ובפסק דינו של בית הדין הרבני הגדול בירושלים (להלן: בית הדין הגדול) מיום 24.12.2018. במסגרת החלטות אלה נדונהבקשת העותרת להעתיק את מקום מגוריה, יחד עם בנה הקטין (להלן: הבן), מאשדוד לבאר שבע - וזאת חרף התנגדותו של האב, המשיב 1 (להלן: המשיב).

2. העותרת והמשיב נישאו בשנת 2013, והתגרשו לאחרונה; לשניים בן אחד קטין, כבן שלוש וחצי. מהעתירה עולה כי במהלך נישואיהם התגוררו השניים בתל אביב, ובעקבות פרידתם עבר כל אחד מהם לגור בבית הוריו שבאשדוד. בחודש אוגוסט 2018 קבע בית הדין האזורי משמורת והסדרי שהייה זמניים של הבן אצל הוריו - שלפיהם ניתנה לעותרת משמורת זמנית, ולמשיב נקבעו הסדרי שהייה עם הבן שכללו לינה בסופי שבוע.

לדברי העותרת, עם פרידתה מהמשיב לא היה לה כל מקור הכנסה משלה - עד שביום 1.5.2018 עלה בידה להתקבל לעבודה במחלקת תביעות תעבורה במשטרת ישראל. עוד לדבריה, מאחר שהמשיב משמש כעורך דין בתחום התעבורה ומייצג בבית משפט לתעבורה במחוז מרכז - הובהר לעותרת כי קבלתה לתפקיד מותנית בכך שהיא לא תעבוד במחוז זה, ובלית ברירה היא החלה לעבוד במחוז דרום. בהקשר זה הבהירה העותרת כי בחודשים הראשונים היא הצליחה, בסיוע אמה, לעבוד בבאר שבע בעוד הבן נמצא במעון באשדוד; ואולם בשנת הלימודים הנוכחית, שנפתחה בחודש ספטמבר 2018, השתלב הבן לראשונה בגן ילדים במסגרת חוק חינוך חובה - שאז נאלצה העותרת לבקש מבית הדין שיתיר לה להעתיק את מגוריה לבאר שבע יחד עם הבן.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח