חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > בע"מ 3885/18 - פלוני ואח' נ' פלוני
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
בע"מ 3885/18 - פלוני ואח' נ' פלוני

בע"מ 3885/18

1. פלוני

2. פלונית

נ ג ד

פלוני

בבית המשפט העליון

[24.06.2019]

כבוד השופט נ' הנדל

כבוד השופט נ' סולברג

כבוד השופט מ' מזוז

בשם המבקשים:

עו"ד בנימין שור

בשם המשיב:

עו"ד דודי בכר

 

פסק-דין

 

השופט נ' הנדל:

1. מהי השפעת המוות על הגדרת "בן משפחה" בכל הנוגע לסמכות בית המשפט לענייני משפחה? באופן נקודתי יותר, מונחת לפנינו בקשה למתן רשות ערעור בגלגול שלישי, שמושאה סמכות בית המשפט לענייני משפחה לדון בסכסוך בין אדם לאחות של בת זוגו, בנסיבות שבהן בת הזוג נפטרה בטרם הוגשה התביעה.

זו תמצית העובדות והשתלשלות ההליכים: המשיב ניהל עסק ובשלב כלשהו אשתו (להלן: המנוחה) עסקה בניהול העסק. לטענת המשיב, אשתו העלימה כספים במסגרת ניהול העסק, לקחה לרשותה כספים שחלקם שייך לו, וכספים אלה הועברו בסופו של דבר לידי המבקשים. מבקשת 2 (להלן: המבקשת) היא אחות המנוחה ואילו מבקש 1 (להלן: המבקש) נשוי למבקשת. לאחר פטירת המנוחה הגיש המשיב נגד המבקשת תביעה בבית המשפט לענייני משפחה על יסוד טענותיו, וביקש לצרף אליה גם את המבקש. המבקשים טענו כי העניין אינו מצוי בסמכותו העניינית של בית המשפט לענייני משפחה, שכן לאחר פטירת המנוחה הם אינם עוד "בני משפחה" של המשיב לעניין סמכות בית המשפט. להשלמת התמונה נציין כי בעת פטירת המנוחה היו בני הזוג מצויים בהליך גירושין, וכי המנוחה לא מנתה את המשיב בין יורשיה בצוואה שכתבה. נתונים אלה מצויים בשוליים שכן כפי שיובהר - במוקד הבקשה הנוכחית לא מצויים הליכי הגירושין שלא הסתיימו, אלא עצם המעמד של "אלמן" ונפקותו לעניין סמכות בית המשפט לענייני משפחה.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח