חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > בע"ק (אשקלון) 10436-09-19 - דוד שחר ובניו בע"מ ואח' נ' שרון אשקלון בע"מ, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
בע"ק (אשקלון) 10436-09-19 - דוד שחר ובניו בע"מ ואח' נ' שרון אשקלון בע"מ

בע"ק (אשקלון) 10436-09-19

דוד שחר ובניו (1995) בע"מ

נ ג ד

שרון אשקלון (1998) בע"מ

בית משפט השלום באשקלון

[10.02.2021]

בפני אורית חדד: כב' השופטת

החלטה

 

לפניי בקשת המבקשת לחיובה של המשיבה בהפקדת ערובה כספית להבטחת הוצאותיה, לפי סעיף 353א לחוק החברות, התשנ"ט-1999 (להלן: "החוק").

 

הרקע להגשת הבקשה ונימוקיה:

1. עסקינן בתובענה לאישור עיקול על זכויותיה ונכסיה של חברת חן שדי בניה ופיתוח בע"מ (להלן: "החייבת"), המוחזקים בידי המבקשת לכאורה.

החייבת היא קבלנית משנה ששירותיה נשכרו על ידי המבקשת (החברה הקבלנית הראשית) לביצוען של עבודות נגרות בפרויקט שקיבלה המבקשת לביצוע בבסיס הצבאי חצור. החייבת מצידה שכרה את שירותיה של המשיבה, שעיסוקה בתחום הנגרות, לשם כך.

בעקבות מחלוקת כספית שנתעוררה בין המשיבה לבין החייבת, הגישה המשיבה תביעה כספית - ת"א 18902-08-19 - ולבקשתה ניתן ביום 12.8.19 צו עיקול ע"ס 200,000 שקלים על זכויות החייבת אצל מספר מחזיקים ובין אלו המבקשת דכאן (להלן: "המחזיקים").

2. בתשובתה לצו העיקול הודיעה המבקשת כי לא קיימת כל יתרת זכות בחשבון החייבת וכי היא לא מחזיקה בנכסיה של זו - כך נכון לתאריך קבלת הצו, אלא שלדידה של המשיבה עסקינן בתשובה לקונית ומתחמקת, שעה שלסברתה חייבת המבקשת כספים לחייבת עבור עבודות שזו ביצעה עבורה בבסיס חצור ו/או בכל מקום אחר, לרבות בגין חלק מהעבודות שביצעה המשיבה עצמה עבור החייבת ואשר סופקו בפועל לידי המבקשת בבסיס חצור.

המשיבה מציינת כי טרם אישורה של ההזמנה העיקרית מצד החייבת, פנתה אליה המבקשת עצמה לקבלת הצעת מחיר ואף אישרה את ההצעה, אלא שבהמשך העבירה את ביצוע ההזמנה בפועל לידי החייבת כקבלן ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח