חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > בפ"מ (חדרה) 83-01-20 - אחמד מסרי נ' מדינת ישראל
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
בפ"מ (חדרה) 83-01-20 - אחמד מסרי נ' מדינת ישראל

בפ"מ (חדרה) 83-01-20

אחמד מסרי

נ ג ד

מדינת ישראל

שלוחת תביעות תעבורה חדרה

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתעבורה בחדרה

[07.01.2020]

כבוד השופטת עידית פלד

החלטה

 

בפני בקשה לביטול פסילה מנהלית, לביטול פסילתו המנהלית של המבקש מלהחזיק רישיון נהיגה לתקופה של 30 ימים החל מיום 31.12.19, לאחר שיוחסה למבקש עבירה של נהיגה במהירות מופרזת - מהירות של 144 קמ"ש בדרך שאינה עירונית עם שטח הפרדה בנוי בה מותרת מהירות מירבית 90 קמ"ש בכביש 65 ק"מ 4.7 כיוון ממערב בשעה 07:20 -בניגוד לתקנה 54(א) לתקנות התעבורה, שנאכפה באמצעות מכשיר ממל"ז.

לאחר שימוע שנערך למבקש בפני קצין משטרה, החליט קצין המשטרה לפסול את המבקש מהחזיק ברישיון נהיגה לתקופה של 30 יום.

בבקשה דחופה לביטול פסילה מנהלית כפר המבקש בביצוע העבירה המיוחסת לו; כפר במסוכנות, וטען כי הינו נהג זהיר ללא עבר תעבורתי או פלילי; וכן טענות נגד הליך השימוע.

בדיון שהתקיים בפני ביום 7.1.20 הסכים ב"כ המבקש לקיומן של ראיות לכאורה בתיק; אך טען להיעדר מסוכנות בנסיבות בהן מדובר בחריגה של 4 קמ"ש מהברירה, ולמבקש אין עבר דומה אלא בעבירות טכניות; כן נטען כי הקצין נימק החלטתו באופן כללי; והתבקש לקצר את תקופת הפסילה המנהלית, שאינה בבחינת החלטה בינארית של 0 או 30.

ב"כ המשיבה ביקש לדחות את הבקשה, וטען כי החלטת הקצין מנומקת לאחר שניתנה למבקש האפשרות להציג טענותיו; כי למבקש עבר תעבורתי בותק נהיגה קצר; כי מדובר במהירות גבוהה מסכנת חיים; וכי לא הוצגו נסיבות אישיות המצדיקות להתערב בהחלטת הקצין.

תיק החקירה הוגש לעיוני.

דיון

אמות המידה לפיהן בית המשפט בוחן את החלטת הפסילה המנהלית הינן קיומן של ראיות לכאורה להוכחת אשמה בעבירה המיוחסת, והאם יש בהמשך הנהיגה כדי להוות סכנה לשלום הציבור (בשפ 8450/02 זינגר יהודה עו"ד נ' מדינת ישראל (פורסם בנבו)), וכן תקינות הליך השימוע המנהלי.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח