חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > בר"מ 3920/18 - עיריית ירושלים נ' ש.א.ג ניהול קניוניםבע"מ
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
בר"מ 3920/18 - עיריית ירושלים נ' ש.א.ג ניהול קניוניםבע"מ

בר"מ 3920/18

עיריית ירושלים

נ ג ד

ש.א.ג ניהול קניונים בע"מ

בבית המשפט העליון

[06.06.2019]

כבוד השופטת ע' ברון

בשם המבקשת:

עו"ד חנית כהן

בשם המשיבה:

עו"ד עופר ורד

 

החלטה

 

1. בקשת רשות ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי בירושלים בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים מיום 25.2.2018 (השופטת נ' בן אור, ת"צ 17154-12-16), שבגדרה התקבלה בקשה לאישור תובענה כייצוגית שהגישה המשיבה נגד עיריית ירושלים (להלן: החלטת האישור ו-בקשת האישור, בהתאמה).

במוקד הדיון, טענת המשיבה כי לא היה מקום לחייב "עמדות ממוחשבות" שהציבה בכניסה לעסקיה כ"מודעה" לפי ההגדרה שבחוק עזר לירושלים (שילוט), התש"ם-1980 (להלן: חוק העזר);ובהתאם, כי לא היה מקום להשית על עמדות אלה אגרה בתעריף שנקבע ל"מתקן פרסום מודעותאלקטרוני" - שעומד על 4,200 ש"ח לשנה לכל מטר רבוע או חלקו.

הרקע העובדתי והנורמטיבי הצריך לעניין

2. המשיבה, ש.א.ג ניהול קניונים בע"מ (לעיל ולהלן: המשיבה), מחזיקה בתחומי העיר ירושלים שלוש חנויות הלבשה תחתונה המשתייכות לרשת "אפרודיטה". במועד שלא הוברר וכפי שתואר בהחלטת האישור, הציבה המשיבה בכניסה לחנויות "שלט ממוחשב, מואר, שגובהו 1.80 מ' ורוחבו 70 ס"מ. השלט מציג פריטים הנמכרים בחנויות ומבצעי הנחות, וכן מאפשר לקונים, באמצעות מסך מגע, להדפיס קופונים" (להלן: המתקן האלקטרוני); ויובהר כי לפי הנמסר בבקשת האישור, המתקן האלקטרוני הוצב בחזית כל אחת מחנויות המשיבה בירושלים.

דבר הצבת המתקן האלקטרוני נודע לעיריית ירושלים (להלן: העירייה) אגב פעולות פיקוח יזומות שביצעה בחודשים מרץ ואפריל 2016; ובהתאם, נשלחו למשיבה שתי הודעות חיוב, כל אחת מהןבסך של אלפי שקלים (האחת על סך 8,338 ש"ח והשנייה בסך 4,169 ש"ח). חיובים אלה נבעו מהחלטת העירייה לסווג את המתקן האלקטרוני כ"מודעה" ולהחיל עליה את התעריף שנקבע ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח