חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > בש"א (חיפה) 17361/04 - שולמית גולדנברג ואח' נ' יורם טל,  
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
בש"א (חיפה) 17361/04 - שולמית גולדנברג ואח' נ' יורם טל

בש"א (חיפה) 17361/04

ה"פ (חיפה) 1435/00

1. שולמית גולדנברג

2. אילן גולדנברג

3. דבורה גולדנברג

נ ג ד

יורם טל


בית משפט השלום חיפה

[31.12.2004]


כב' השופט מנחם רניאל


בשם המבקשים – עו"ד חרלף

בשם המשיב – עו"ד מילר

 

החלטה

 

1.    המבקשים מבקשים לבטל את פסק הדין שניתן על ידי במעמד צד אחד ביום 30.11.00, מבלי שהמבקשים זומנו לדין, הופיעו בפני בית המשפט והשמיעו עמדתם. לכן, כך נטען, על בית המשפט לבטל את פסק הדין עקב חובת הצדק, מבלי להכנס לסיכויי הגנה. לבית המשפט הוגשה ביום 30.11.00 בקשה בהסכמה למתן תוקף של פסק דין להסכם בקשר לדירה המושכרת בשכירות מוגנת. לבקשה צורף ההסכם, שאין חולק שהוא חתום על ידי המבקשים, שבו נאמר בסעיף 8:

אנו מסכימים בזאת כי בעל הבית יפנה לבית המשפט המוסמך ויקבל פסק דין שייתן תוקף להתחייבותנו זו, וברור לנו כי קבלתו של פסק דין כנ"ל היא תנאי להסכמתו של בעל הבית למגורי אילן ודבורה בדירה.

בשעה שנתתי את פסק הדין סמכתי על כך שהחתימות נעשו בפני עורך דין, ועל ידי אנשים בגירים, שאם יש להם ערעור על חתימתם, יפנו לבית המשפט מייד לאחר מכן ויבקשו ביטול פסק הדין. בהנחה שהחתימות תקפות, ובאמת הסכימו המבקשים שהמשיב יפנה לבית המשפט ויקבל פסק דין הנותן תוקף להסכמתם, הרי אין צורך בהזמנתם לדין על מנת שיתנו שוב הסכמתם, ולכן ניתן פסק הדין על אתר, בלי זימון הנתבעים/המבקשים. על כן, אם החתימה בתוקף, והיא שיקפה הסכמה של המבקשים, אין לבטל את פסק הדין עקב חובת הצדק. פסקי הדין שבוטלו עקב אי מסירת הזמנה היו כאשר התביעה היתה במחלוקת, ואילו כאשר מוגשת בקשה בהסכמה למתן פסק דין המאשר התחייבות שבה נאמר שמסכימים לקבלת פסק דין המאשר את ההסכמה, אין צורך להזמין את הצדדים ואין לבטל את פסק הדין בשל כך.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח