חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > בש"א (ירושלים) 2287/04 - אהרון אייל כהן נ' אלימלך לימן, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
בש"א (ירושלים) 2287/04 - אהרון אייל כהן נ' אלימלך לימן שלום ירושלים

בש"א (ירושלים) 2287/04

ת"א (ירושלים) 1391/04

אהרון אייל כהן

נ ג ד

אלימלך לימן


בית משפט השלום ירושלים

[31.08.2004]


כב' הרשמת תמר נמרודי

 

החלטה

 

1.    המשיב-התובע הגיש תביעה בסד"מ נגד הנתבע, אלימלך שרף, לתשלום הסך של 1,083,771 ש"ח, לאחר ששרף נטל ממנו הלואה והחזיר רק חלקה. התובע הגיש תביעתו להחזר יתרת ההלואה וכן להחזר ההוצאות שנגרמו לו במסגרת הליכים בהם נקט לגבית החוב.

2.    המבקש הגיש בקשה להצטרף כנתבע נוסף בתביעה שהגיש המשיב נגד שרף וכן כצד בבקשה למתן צו העיקול. הבקשה נתמכה בתצהירו של המבקש.

המבקש טען כי צרופו מוצדק, ראוי ומתבקש, הן בשל העובדה שהוא הנפגע העיקרי העלול לסבול הפסדים כבדים כתוצאה ממהלכים שנוקט המשיב והן בשל העובדה שלנתבע (שרף) אין כל ענין בתביעה ובתוצאותיה.

המבקש פתח תיק הוצל"פ נגד שרף והגיש לביצוע 13 שיקים בסכום כולל של 620,700 ש"ח. טרם פתיחת התיק ניהלו המבקש ושרף מו"מ להסדר החוב. בעיצומו של המו"מ ברח שרף מהארץ, הוא מסתתר מנושיו ואין קשר עמו.

קודם בריחתו, כרת שרף הסכמי מכר פיקטיביים, לפיהם מכר את שתי הדירות שבבעלותו. שרף עשה נסיונות למנוע מכירת הדירות, אך לא הצליח. מונה כונס נכסים (ב"כ המבקש) והדירות נמכרו. בשלב זה הוטל עיקול על כספי המכירה של הדירות ע"י המשיב, כאשר המשיב טוען לחוב הגדול בעשרות אחוזים מחובו של שרף כלפי המבקש.

המבקש טען כי מהלך זה מעיד כי קיימת אפשרות סבירה, כי גם תביעת המשיב הינה פיקטיבית, והיא נועדה למנוע ממנו גבית החוב. לטענת המבקש, יש חשד לקיומה של קנוניה בין המשיב לבין שרף.

לטענת המבקש, אם לא יצורף לתביעה, יוכל המשיב לקבל פסק דין נגד שרף ולזכות בנתח ניכר מסכום התמורה שתעמוד לחלוקה בין הנושים בסיומם של הליכי הכינוס, וכל זאת על חשבונו של המבקש.

3.    המשיב טען בתגובה, כי המשיב אינו בעל דברים של המבקש ואין הוא חייב לו מאומה.

המבקש מטיח במשיב האשמות קשות בדבר קנוניה ומירמה, ללא ראיה לכך.

העובדה כי המבקש הטיל עיקול על הדירות וכי בא-כוחו מונה ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח