חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > בש"א (ירושלים) 6078/09 - אלגד מכירת רכב בע"מ ואח' נ' חברת מצפה שאול (פירוק) ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
בש"א (ירושלים) 6078/09 - אלגד מכירת רכב בע"מ ואח' נ' חברת מצפה שאול (פירוק) ואח'

בש"א (ירושלים) 6078/09

ת"א (ירושלים) 7952/09

1. אלגד מכירת בע"מ רכב

2. משה ברששת

3. בן ציון מרדכי

נ ג ד

1. חברת מצפה שאול (פירוק)

2. יוסף מרציאנו


בית משפט השלום ירושלים

[31.7.09]


לפני אברהם רובין: כב' השופט

החלטה

 

1. הבקשה שלפניי מעוררת את השאלה, האם ובאילו תנאים רשאי בעל נכס לפנות ממנו שוכרי משנה וזאת מכוח פסק פינוי שניתן לטובתו נגד השוכר הראשי, ואשר שוכרי המשנה לא היו צד לו.

2. המבקשים הינם שוכרי משנה בנכס המצוי ברחוב כנפי נשרים 20 בירושלים (להלן - "הנכס"). את הנכס שכרו המשיבים ביום 21.5.06 מהמשיב 2 (להלן - "השוכר"), אשר שכר אותו קודם לכן מהמשיבה 1 (להלן - "המשיבה"). המשיבה הגישה תביעת פינוי נגד השוכר, אשר בגדרה ניתן ביום 12.4.06 צו מניעה האוסר על השוכר לעשות עסקאות בנכס. יוצא איפוא, שהסכם השכירות בין השוכר למבקשים נכרת בניגוד לצו המניעה. ביום 19.12.07 ניתן בתובענה פסק דין מוסכם, לפיו התחייב השוכר לפנות את הנכס. לאחר מתן פסק הדין מכרה המשיבה את זכויותיה בנכס לחברות בשם עתידן וקזוארינה תמורת עשרים מיליון דולר (להלן - "הקונות"). בהסכם המכר מיום 24.2.08 התחייבה המשיבה למסור את הנכס לקונות עד ליום 15.8.09, כשהוא פנוי מכל שוכר (סעיף 13.1 להסכם שצורף כנספח 4 לתשובת המשיבה). ועוד נקבע בסעיף 24 להסכם, כי צד שיפר אותו ישלם לרעהו פיצויים מוסכמים בסך של שלושה מיליון דולר.

3. אחר הדברים האלה, פעלה המשיבה לפנות את השוכר מהנכס, ולאחר הליכים שהתקיימו בלשכת ההוצאה לפועל, במסגרתם נדחו טענות שונות של השוכר, ניתן נגדו צו פינוי אשר אמור להיות מבוצע בימים אלו ממש. דבר צו הפינוי נודע למבקשים, שהם כזכור שוכרי משנה, ובעקבות כך הם הגישו את התובענה שלפני, בגדרה הם עותרים לקבל פסק דין שיצהיר כי לא ניתן לפנותם מהנכס על סמך פסק הדין שניתן נגד השוכר. כמו כן, הגישו המבקשים את הבקשה שלפניי למתן צו ארעי אשר יאסור על המשיבה לפנותם מהנכס עד לדיון בתובענה העיקרית.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח