חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > בש"א (פתח-תקוה) 2391/02 - זנקו ויקו נ' זנקו פנינה,  
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
בש"א (פתח-תקוה) 2391/02 - זנקו ויקו נ' זנקו פנינה שלום פתח-תקוה

בש"א (פתח-תקוה) 2391/02

זנקו ויקו

נ ג ד

זנקו פנינה


בית משפט השלום פתח-תקוה

[20.02.2003]


כב' הרשמת איריס לושי-עבודי


בשם המשיבה - עו"ד קמפלר מנשה

 

החלטה

 

בפניי התנגדות לביצוע שיק על סך של 32,000 ש"ח, אשר נמשך על ידי המבקש מחשבונו, לפקודת הגב' זנקו פנינה (להלן: "המשיבה"), ואשר מועד פרעונו 12.2.02.

השיק לא כובד על ידי הבנק מהטעם של "אין כיסוי מספיק".

בתצהיר התומך בהתנגדות טען המבקש מספר טענות: ראשית, כי את השיק נשוא התנגדות זו מסר לאביו המנוח על מנת לאפשר לו להוציא סכומי כסף שונים אם יהיה לו צורך בכך; שנית, כי השיק נחתם על ידו על החלק, לא מולא בו סכום השיק ומועד פרעונו, וכי המשיבה, שהינה אחותו של המבקש, נטלה את השיק הנ"ל מביתו של האב ללא רשות, בעת שהמשפחה ישבה שבעה על מותו של האב, ומילאה בו את הפרטים ללא הרשאה; ושלישית, כי המשיבה איימה על המבקש כי תעשה שימוש בשיקים נוספים שנטלה שלא כדין מביתו של האב המנוח, אם לא ישיב לה כספים שאביהם המנוח חייב לה, ומכאן נאלץ המבקש לפנות לבנק בבקשה לבטל את השיקים.

לתצהיר לא צורפה כל אסמכתא אשר התקבלה על ידי הבנק בדבר ביטול השיקים.

מחקירתו של המבקש בפניי התבררו העובדות הבאות: בין המבקש לבין אחותו (המשיבה) התקיימה מערכת יחסים עסקית, לפיה המשיבה נהגה להלוות למבקש סכומי כסף נכבדים מעת לעת. עוד התברר כי בתקופה שבה נטען על ידי המבקש כי מסר לאביו שני שיקים על החלק לכיסוי הוצאותיו, ובנוסף סכומים במזומן, הוא היה שרוי במצב כלכלי קשה, ואילו אביו המנוח היה באותה עת מהמר כפייתי, וכי בשלושת השבועות שקדמו למותו - לא יכול היה האב לבצע כל פעולה עצמאית בכוחות עצמו. לאחר שהמבקש נוכח לדעת, כי השיקים נגנבו מביתו של אביו המנוח, חלפו כשבועיים ימים נוספים עד שהמבקש פנה לסניף הבנק שלו ונתן הוראת ביטול בגין השיקים.

אכן, בשלב זה השאלה היחידה שעל בית משפט הדן בהתנגדות לביצוע שטר ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח