חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > בש"א (תל-אביב-יפו) 12210/07 - אמיר ארבל נ' חמי כסיף, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
בש"א (תל-אביב-יפו) 12210/07 - אמיר ארבל נ' חמי כסיף

בש"א (תל-אביב-יפו) 12210/07

ת"א (תל-אביב-יפו) 1232/06

אמיר ארבל

נ ג ד

חמי כסיף

מיה רשל ארבל ( פורמלית)משיבה


בית משפט מחוזי תל-אביב-יפו

[31.07.2009]


כבוד הרשם אבי זמיר


בשם המבקש - עו"ד ישראל שדה

בשם המשיב - עו"ד אבי בן מאיר

בשם המשיבה הפורמלית - עו"ד אמיר רנן

 

החלטה

 

הנתבע 1 (התובע שכנגד) עותר למחיקת התביעה וכתב ההגנה שכנגד, ולחלופין למתן צו גילוי ועיון במסמכים.

התביעה נסבה על הפרה נטענת של הסכם מיום 21/11/01, על דרך אי תשלום התמורה בגין רכישת משרדו של התובע על ידי הנתבע 1, על מלוא פעילותו ולקוחותיו (הנתבעת 2 היא אישתו של הנתבע 1 ועבדה עימו בתקופות מסויימות). התובע עתר לחייב את הנתבעים בתשלום סכום של 5,200,000 ₪ .

הנתבע 1 הגיש תביעה שכנגד, בה טען כי בין הצדדים התנהלה שותפות, ולכל אורך תקופתה, הוא שילם לתובע תשלומי יתר אשר הוא זכאי להשבתם, והתובע, מצידו, גבה שכר טירחה מלקוחות מבלי ליידע את הנתבע 1. בנוסף, טען הנתבע 1, כי התובע לא הציג לו את ספרי הנהלת החשבונות שלו, ובעקבות כך, הוא לא היה מודע, במשך תקופה ארוכה, למצב הדברים לגבי השותפות. במסגרת התביעה שכנגד, עתר הנתבע 1 לחיוב התובע בתשלום סכום של 463,177 ₪ .

בבקשה הנוכחית, טוען הנתבע 1, כי הוא פנה מספר פעמים אל ב"כ התובע בבקשה להשלים את הליכי הגילוי ולאפשר את העיון במסמכים השונים המופיעים במכתב הדרישה (נספח א' לבקשה), ב"כ התובע הביע נכונות לגילוי המבוקש, אך לא פעל לשם כך עד כה.

ברע"א 9322/07 Gerber Products Company נ' חברת רנדי בע"מ (15/10/08) נאמר כי התנאי הראשון לקיומה של חובת הגילוי הוא שהמסמכים יהיו רלוונטיים לעניין נשוא התביעה. פרשנות תנאי זה היא מרחיבה, וכוללת גם סוגי מסמכים שתועלתם להליך אינה וודאית ועקיפה, וזאת בהתחשב בשלב המקדמי שבו מבוקש גילוי המסמכים. מכאן, כי ניתן להסתפק בקיומו של יסוד סביר להניח שלמסמכים המבוקשים עשויה להיות רלוונטיות להמשך ההליך. עם זאת, קיימים סייגים שונים המובילים לצמצום היקפו של עיקרון הגילוי, לדוגמה, במקרה שבו הגילוי עלול להכביד על בעלי הדין באופן שאינו סביר בנסיבות העניין (ראו גם רע"א 6649/07 המועצה המקומית שלומי נ' ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח