חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > בש"א (תל-אביב-יפו) 3111/04 - חננאל משה נ' שלדון ג' אדלסון, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
בש"א (תל-אביב-יפו) 3111/04 - חננאל משה נ' שלדון ג' אדלסון מחוזי עבודה תל-אביב-יפו

בש"א (תל-אביב-יפו) 3111/04

עב' (תל-אביב-יפו) 7704/03

חננאל משה

נ ג ד

שלדון ג' אדלסון


בית הדין האזורי לעבודה בתל-אביב-יפו

[24.5.2004]


כב' השופטת דוידוב-מוטולה סיגל


בשם המבקש - עו"ד איזי הולדשטיין

החלטה

 

פתיח

1.    בפנינו בקשה למתן פסק דין כנגד הנתבע 2 - מר שלדון אדלסון - בשל שטרם הגיש כתב הגנה על אף חלוף המועד הנקוב לצורך כך. על מנת להכריע בכך עלינו להכריע תחילה בשאלת חוקיות המצאתו של כתב התביעה - שלא לידיו של מר אדלסון באופן אישי (שכן אינו אזרח ישראל או תושבה) אלא באמצעות "חליפי המצאה" שיפורטו להלן.

2.    לפי כתב התביעה, התובע שימש כנציגו של מר אדלסון (להלן - "הנתבע") בישראל, וכמנכ"ל הנתבעת 1 ("אינטרפייס פרטנרס אינטרנשיונל לימיטד") שהנה חברה פרטית אמריקנית, המקיימת סניף בישראל ומצויה בשליטת הנתבע (להלן - "הנתבעת"). במסגרת תביעה נפרדת שהגיש התובע לבית דין זהכנגד הנתבע והנתבעת גם יחד (עב' 6245/01), תבע זכויות שונות המגיעות לו, לטענתו, עקב עבודתו והפסקת עבודתו, כאשר בין היתר טען כי התקיימו יחסי עובד ומעביד גם בינו לבין הנתבע באופן אישי(להלן - "התביעה הנפרדת" או "תיק עב' 6245/01").

3.    התובע טוען לסיכום בינו לבין הנתבעים, לפיו יהא זכאי ל - 12% מהמניות המוחזקות בידי הנתבעת, או בידי הנתבע, או בידי חברה אחרת בשליטת הנתבע, בכל מיזם שלידתו ביוזמה של התובע, וזאת כנגד תשלום בגובה 12% מהסכום שהשקיעו הנתבעים או מי מהם ו/או חברה אחרת בבעלות הנתבע באותו מיזם. במסגרת התביעה הנפרדת עותר התובע (בין היתר) לקבלת זכויות המגיעות לו כתוצאה מסיכום נטען זה בשני פרוייקטים, בעוד שהתביעה הנוכחית עוסקת בפרוייקט שלישי - התובע טוען כי יזם את הקמתו של בית קזינו באזור מקאו אשר ברפובליקה העממית של סין (להלן - "מיזם מקאו"), ואף החל בפעולות הנדרשות לצורך הוצאת היוזמה אל הפועל. רק בדיעבד, לאחר פיטוריו ולאחר הגשת התביעה הנפרדת, התברר לו כי רעיונו בקשר לכך קרם עור וגידים וכי הנתבע  - באמצעות חברה בשליטתו ובמעורבות מסוימת של הנתבעת - אכן קיבל זכיון ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח