חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > בש"א 7416/17 - סידי קליין ואח' נ' רם כספי , עו"ד ואח'
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
בש"א 7416/17 - סידי קליין ואח' נ' רם כספי , עו"ד ואח'

בש"א 7416/17

1. סידי קליין

2. אפילוג השקעות בע"מ באמצעות מנהלתה סידי קליין

נ ג ד

1. רם כספי , עו"ד

2. עופר פירט , עו"ד

בבית המשפט העליון

[02.10.2017]

כבוד השופט ד' מינץ

בשם המערערת:

בעצמה

פסק-דין

 

ערעור על החלטת כב' הרשמת ל' בנמלך בע"א 5609/17 מיום 26.7.2017 בגדרה נדחתה בקשת המערערות לפוטרן מתשלום אגרה ומהפקדת עירבון בהליך המופנה כלפי החלטת כב' השופטת ש' דותן מבית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו שלא לפסול עצמה מלדון בשני הליכים שהגישו המערערות.

1. בהליך העיקרי טוענות המערערות כי החלטות שיפוטיות שהתקבלו על ידי השופטת דותן מעידות על כך שדעתה של השופטת ביחס למערערות כבר אינה ניתנת לשכנוע ומתקיים חשש ממשי למשוא פנים. לפיכך הגישו המערערות בקשה לפסילת השופטת, ומשנדחתה הוגש ערעור לבית משפט זה.

2. בד בבד עם הגשת הערעור הגישו המערערות בקשה לפטור מתשלום אגרה ומהפקדת עירבון בהליך האמור. ביום 26.7.2017 נדחתה בקשתן על ידי הרשמת אשר קבעה כי גם בהנחה שמצבן הכספי של המערערות אינו מן המשופרים, לאחר עיון בחומר נראה, על פני הדברים, כי סיכויי ההליך אינם מצדיקים פטור מלא מתשלום האגרה ומהפקדת עירבון. עם זאת, בהתחשב במצב הכלכלי הנטען הופחתה האגרה הנדרשת ואף העירבון הועמד על סכום מתון באופן יחסי.

3. לטענת המערערות, טעתה הרשמת בהערכתה את סיכויי ההליך. המערערות הוסיפו וטענו טענות שונות ומגוונות המבססות לדעתן את טענתן כי קיימת עילת פסלות.

4. לאחר עיון בטענות המערערות לא מצאתי כי יש בהן כדי להצביע על טעות בקביעת הרשמת כי קיים קושי לעניין קיומה של עילה להתערבות בדחיית בקשת הפסלות. כך למשל מלינות המערערות על כך שהשופטת דותן "ממשיכה להתנהל כרגיל" למרות הערעור התלוי ועומד על בקשתה לפסילתה. אלא שבצדק המשיכה השופטת את הדיון, שכן ברירת המחדל היא שלא לעכב הליכים במקרה של ערעור על החלטת שופט בעניין טענת פסלות (תקנה ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח