חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > בש"פ 5529/19 - אבירם זגורי נ' מדינת ישראל
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
בש"פ 5529/19 - אבירם זגורי נ' מדינת ישראל

בש"פ 5529/19

אבירם זגורי

נ ג ד

מדינת ישראל

בבית המשפט העליון

[05.09.2019]

כבוד השופט נ' הנדל

בשם העורר - עו"ד בועז קניג; עו"ד מור עטיה

בשם המשיבה - עו"ד חיים שוויצר

 

ואולם, עדות זו מעוררת על פניה מספר שאלות שעשויות בשלב הזה לגרוע ממשקלה. העדה זיהתה לדבריה את העורר על אף שהיה מכוסה פנים, דרך עיניו וקולו.נתון נוסף, עדותה של העדה לפיה העורר היה רעול פנים, עומד בסתירה לעדות העד שראה לטענתו את העורר באותו זמן מבלי שפניו היו מכוסות. סתירה זו אף מורידה ממשקל עדות הזיהוי של העדה, ובמיוחד ככל שהתביעה חפצה להסתמך על עדות העד. לא מדובר על תיאור שונה בגלל זוויות שונות אלא על פני הדברים סתירה מהותית בין תיאור היורה מטעם שני העדים. לדבריה, היה מאבק ביניהם והיא זיהתה את העורר, גם על יסוד קולו, לאחר שבתקופה של מספר חודשים לפני-כן הם ראו אחד את השני כמעט על בסיס יומי.

ניתנה היום, ‏ה' באלול התשע"ט (‏5.9.2019).

החלטה

 

1. ערר זה, שעניינו מעצרו של העורר עד לסיום ההליכים, אינו שגרתי הן מבחינה דיונית, הן מבחינת התשתית הראייתית והן מבחינת התנהלות רשויות התביעה במהלך החקירה. נגד העורר הוגש כתב אישום המייחס לו ביצוע עבירות של רצח, ניסיון לרצח, חבלה בכוונה מחמירה ונשיאה והובלת נשק. בתמצית, סיפור המעשה על פי כתב האישום הוא שבמהלך מסיבת יום הולדת למנוח ירה העורר, אשר היה מבין משתתפי המסיבה, במנוח למוות. בנוסף, ירה ופצע שני אנשים נוספים.

עם הגשת כתב אישום הוגשה בקשת מעצר עד לסיום ההליכים שהתקבלה על ידי בית המשפט המחוזי בבאר שבע בתאריך 12.05.2019 (מ"ת 24685-02-19, כב' השופט נ' אבו טהה) (להלן: ההחלטה הראשונה). על כך הוגש ערר. במהלך התקופה בין הגשת הערר עד שנקבע הדיון, עקב עיכוב בהגשת נימוקי הערר, המדינה העבירה לסניגוריה חומר נוסף. בהתאם החליטה הסניגוריה לבקש למחוק את הערר וכך הוחלט. תחת זאת הוגשה בקשה לעיון חוזר. בקשה זו נדחתה אף היא בתאריך 07.08.2019 (להלן: ההחלטה השנייה). זהו ההיבט הדיוני הלא שגרתי בתיק זה. ברגיל, סדר הדברים הוא הגשת ערר על החלטת מעצר והגשת ערר נפרד על דחיית בקשה לעיון חוזר. דהיינו, הכלל הוא שלא ניתן להמתין עם הסתייגות מהחלטה על מעצר עד תום הליכים לשלב של דחיית בקשה לעיון חוזר. כך גם עולה מסעיף 53(ג) לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה-מעצרים), התשנ"ו-1996, הקובע כי על החלטת מעצר ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח