חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > בש"פ 6597/19 - פלוני נ' מדינת ישראל
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
בש"פ 6597/19 - פלוני נ' מדינת ישראל

בש"פ 6597/19

פלוני

נ ג ד

מדינת ישראל

בבית המשפט העליון

[30.10.2019]

כבוד השופט י' עמית

בשם העורר:

עו"ד אבישג כהן-בן נתן

שם : המשיבה

עו"ד נגה בן סידי

כ"ח בתשרי התש"ף

 

החלטה

 

ערר על החלטתו של בית המשפט המחוזי מרכז-לוד בשבתו כבית משפט לנוער (השופט ע' דרויאן-גמליאל) מיום 25.9.2019 במ"ת 49233-07-19.

1. העורר הוא קטין בן 17, הנאשם בביצוע עבירות מין בקטינה שעמה אין לו היכרות מוקדמת, במהלך מסיבה בה השתתפו שניהם, תוך ניצול העובדה שהקטינה הייתה בהכרה מעורפלת ובמצב המונע ממנה לתת הסכמה חופשית. לאחר שנחקר במשטרה, העורר שוחרר לחלופת מעצר בבית סבו וסבתו, בעיר שאינה עיר מגוריו. העורר ביקש לשנות את מיקומה של חלופת המעצר, כך שישהה במעצר בבית הוריו ויוכל לחזור ללימודיו בכיתה י"א בבית ספר אחר ותחת תנאים מגבילים. שירות המבחן לנוער תמך בבקשה, אך בית המשפט קבע כי על אף השאיפה לסייע בשיקומו של העורר, לא ניתן להיעתר לבקשה, משום שהחלופה המוצעת סמוכה למרכז חייה של המתלוננת. בית המשפט הדגיש, כי לא זו בלבד שקיים סיכוי גבוה לפגישה לא רצויה בין העורר לבין המתלוננת, בנוסף יש חשיבות גם לרגשותיה הסובייקטיביים, וראוי לאפשר לה חופש תנועה באזור מגוריה מבלי שתחשוש להיתקל בעורר.

2. העורר לא השלים עם ההחלטה, והוא מבקש לחזור להתגורר בבית הוריו וללמוד בבית ספר באותה עיר. בערר הודגש כי העורר משתף פעולה עם שירות המבחן, זוהי הסתבכותו הראשונה בפלילים, והוריו נמצאו מתאימים לפקח עליו. נטען כי גורמי המקצוע ישבו על המדוכה וגיבשו "תוכנית מוגנות" מקיפה, אשר מאיינת את מסוכנותו של העורר, מאפשרת את שיקומו, וגם מבטיחה כי לא יבוא במגע עם כל גורם שיש לו קשר למתלוננת. על פי תכנית זו, העורר ימצא במעצר ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח