חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > בש"פ 6644/19 - פלוני נ' מדינת ישראל
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
בש"פ 6644/19 - פלוני נ' מדינת ישראל

בש"פ 6644/19

פלוני

נ ג ד

מדינת ישראל

בבית המשפט העליון

[30.10.2019]

כבוד השופט י' עמית

בשם העורר:

עו"ד איתן להמן

בשם המשיבה:

עו"ד עידית פרג'ון

כ"ח בתשרי התש"ף

 

מכאן הערר שלפניי.

(-) בראשית חקירתו במשטרה, העורר הכחיש כי הוא בכלל נוהג להגיע לאזור גן העצמאות (הודעה מיום 22.7, עמ' 16-15 לתמליל). בהמשך חקירתו סירב להשיב לשאלות החוקרים וטען כי כבר אמר את מה שיש לו להגיד (חקירה מיום 24.7 שעה 09:48). עם זאת, בהמשך כבר הודה כי הוא עובר בגן העצמאות גם בלילה וגם ביום (הודעה נוספת מאותו יום בשעה 12:59).

(-) בחקירה מיום 30.7 הוצגו לעורר הסרטונים המדוברים. סרטון אחד הוא סרטון מטושטש שצולם ככל הנראה מול הסופרמרקט ברחוב אגרון, ובו נראות שתי דמויות מטושטשות עם פניהן למצלמה. תגובתו האינסטינקטיבית של העורר לתמונה זו היתה כי הוא אינו הדמות בתמונה, וכי התמונה מטושטשת וכלל אינה ברורה. ואולם, לאחר מכן, כאשר החוקרים אומרים לו שהוא נצפה בסרטון כשהוא מחבק בחורה, הוא אינו מכחיש זאת, אלא מסביר כי פעמים רבות הוא סייע לאנשים שיכורים לבל יידרסו ולאנשים שאיבדו את הדרך. יצויין כי על תשובה זו - ולפיה העורר נהג לעזור לאנשים שיכורים ונהג לסייע לאנשים למצוא את דרכם - חזר העורר עשרות פעמים לאורך חקירתו. כשנשאל העורר שוב מדוע הוא נראה מחבק את הבחורה בסרטון, השיב העורר "אני אומר לך אני תופס, אני תופס אותם שלא ייפלו. הם שיכורים, שלא ייפלו. אני תופס אותם ומדריך אותם בדרך" (הודעה מיום 30.7, עמ' 19 לתמליל). כנשאל אם הוא רואה את עצמו בסרטון, השיב תחילה "אני ראיתי או לא ראיתי, לא רואים משהו ברור", וכשנשאל שוב מה ראה בסרטון, השיב: "אנשים עוברים, אני עובר ועוזר להם. את מה שיש לי אני עניתי, אין לי שום דבר לענות" (שם, עמ' 20).

(-) כשנשאל על ידי החוקר אם יש ברשותו את החולצה האדומה שהוא לבוש בה בסרטון, השיב העורר "ואללה אני גם לא זוכר" (עמ' 47 לתמליל מיום 30.7). נקודה זו לכאורה עשויה רלוונטית, שכן המתלוננת תיארה את התוקף כמי שלבש חולצה בצבע אדום (אפנה לדו"ח הפעולה של השוטרת שתשאלה את המתלוננת בליל האירוע, וכן להודעה שמסרה המתלוננת למחרת האירוע (הודעה מיום 25.7.2015 שורה 98).

לאחר שעיינתי בהודעות המתלוננת, איני סבור כי יש בסתירות ובחוסר ההתאמה הנטען כדי לשמוט את הקרקע תחת המסקנה בדבר קיומן של ראיות לכאורה נגד העורר. אעמוד בקצרה על התיאורים שמסרה המתלוננת: בעת שתושאלה בסמוך לאחר האירוע, המתלוננת מסרה כי האדם שאנס אותה היה בעל שיער שטני וגובהו היה 1.70 מ' לערך; למחרת האירוע מסרה כי התוקף היה מעט יותר גבוה ממנה, כי הוא היה שמן עם שיער כהה וצבע עור לבן, כי שמו פאדי, הוא במקור מחברון, והוא כבן 23, כי הוא דיבר עברית וכי לא שמעה מבטא ערבי; ובהודעתה כעבור כארבע שנים, מסרה כי השניים לא היו בחורים צעירים אלא מבוגרים, כי האנס היה קצת מלא בגוף, וכי הוא לא היה כהה אלא "סוג של בלונדיני לבן".

החלטה

 

ערר על החלטות בית המשפט המחוזי בירושלים (כב' השופטת ש' ליבוביץ) מיום 23.8.2019 ומיום 22.9.2019, בהן נקבע כי קיימות ראיות לכאורה נגד המשיב וכי יש לעצרו עד תום ההליכים נגדו.

1. ביום 12.8.2018 הוגש כתב אישום נגד העורר ונגד אדם נוסף (להלן: באסם) המייחס להם עבירה של מעשים מגונים לפי סעיף 348(ב) לחוק העונשין, התשל"ז-1977 (להלן: החוק), ועבירה של מעשה סדום לפי סעיף 347(ב) לחוק, שתי העבירות בצירוף סעיפים 345(ב)(1) ו-345(ב)(5) בזיקה לסעיף 345(א)(1) לחוק. בנוסף הואשמו השניים בעבירה של ניסיון למעשה סדום ועבירה של איומים.

לפי המתואר בכתב האישום, בשעות הלילה של יום ה-25.7.2015 העורר ובאסם הבחינו במתלוננת, בהיותה כבת 15, בגן העצמאות בירושלים. השניים ביקשו מהמתלוננת לשבת עמם, אך זו סירבה. מעט לאחר מכן הם ניגשו אליה בשנית ואיימו עליה כי יפגעו בה, הובילו אותה לבניין נטוש, שם הושיב העורר בכוח את המתלוננת, הכה אותה והחדיר את איבר מינו לפי הטבעת שלה, תוך שהיא בוכה ומתחננת לפניו שיחדל. בנוסף, העורר תפס את ראשה בכוח וקירב אותו לאיבר מינו, אך המתלוננת סירבה להכניסו לפיה. במהלך אותו הזמן באסם עמד בקרבת מקום כשומר. כעבור כחצי שעה השניים ליוו את המתלוננת בחזרה לגן העצמאות, תוך שהעורר מאיים אליה כי יפגע בה אם תתלונן במשטרה.

נקדים ונספר לקורא, כי על אף שכתב האישום מתייחס לאירוע שהתרחש לפני כארבע שנים, העורר ובאסם נעצרו בעקבות אירוע אחר שהתרחש בחודש יוני 2019, בגינו הוגש כנגד העורר ונגד אדם נוסף, כתב אישום המייחס להם מעשים דומים לאלה המתוארים בכתב האישום מושא דיוננו.

2. ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח