חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > בש"פ 7070/02 - גדי אלפסי נ' מדינת ישראל
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
בש"פ 7070/02 - גדי אלפסי נ' מדינת ישראל, ~

בש"פ 7070/02

גדי אלפסי

נגד, ~

מדינת ישראל, ~ , ~

בבית-המשפט העליון , ~

[29.8.02]

לפני ד' דורנר השופטת

ערר על החלטת בית המשפט המחוזי עו"ד מוטי לוי; עו"ד אלי כהן - בשם העורר
עו"ד דודי זכריה; עו"ד יובל עמית - בשם המשיבה

ה ח ל ט ה, ~

ה ח ל ט ה


השופטת ד' דורנר

1. עניינו של ערר זה הוא בהברחת מיליון ושש-מאות אלף כדורי ,.M.D.M.A המכונים כדורי "אקסטאזי", מהולנד דרך גרמניה לאוסטרליה. 15 אנשים, ובהם העורר וירונה בוכניק, עומדים לדין בקשר לפרשה זו בשני כתבי אישום נפרדים, העומדים להיות מאוחדים, בבית-המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו. העורר מואשם בקשירת קשר לביצוע פשע ובסחר ויצוא של סם מסוכן.

בכתב האישום נטען, כי תפקידו של העורר במימוש העיסקה הפלילית היה העברת כספים מישראל להולנד למימון רכישת כדורי ה"אקסטאזי", כי העורר מסר לבוכניק 180,000 דולר במזומן ולאחותו של דרור פחימה, השותף לקשר והעצור כיום בהולנד, 50,979 דולר במזומן לשם העברתם לנציגי הקושרים בהולנד, וכי כספים אלה הועברו להולנד ונרכשו בהם כדורי "אקסטאזי".

2. העורר נעצר עד תום ההליכים, לאחר שבית-המשפט המחוזי מצא, כי חומר הראיות שבידי התביעה - הכולל ציתותים לטלפונים של המעורבים בהברחת הסמים ובהם העורר - מספיק למעצר.

העורר קיבל עליו את הדין. ברם, לאחר שעררו לבית-המשפט העליון של נאשם אחר באותה פרשה, מנחם מנדל כהן, אשר אף הוא הואשם במימון עיסקת הסמים, התקבל (בהחלטה שניתנה מפי השופט יעקב טירקל), הגיש העורר לבית-המשפט המחוזי בקשה לעיון חוזר. בקשתו נדחתה, כיוון שמנדל שוחרר מן המעצר בגין היעדר ראיות-לכאורה מספיקות ואילו ביחס לעורר סבר, כאמור, בית-המשפט המחוזי, כי ישנן די ראיות לשם מעצר.

3. בערר שבפניי חזר העורר וטען, כי גם חומר הראיות נגדו אינו בעל עוצמה המספקת למעצר ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח