חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > דנג"ץ 2262/03 - שירותי בריאות כללית נ' עיריית רחובות
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
דנג"ץ 2262/03 - שירותי בריאות כללית נ' עיריית רחובות, ~

דנג"ץ 2262/03

שירותי בריאות כללית

נגד, ~

1. עיריית רחובות, ~ 2. עיריית פתח תקווה, ~ 3. עיריית ראשל"צ, ~ 4. עיריית יבנה, ~ 5. עיריית אשקלון, ~ 6. עיריית רמלה, ~ 7. שר הפנים, ~ 8. מנכ"ל משרד הפנים, ~ 9. הממונה על מחוז המרכז במשרד הפנים, ~ 10. שר האוצר, ~ 11. מכון ויצמן למדע, ~ 12. מכבי שירותי בריאות, ~ 13. קופת חולים לעובדים לאומיים, ~ 14. האוניברסיטה העברית בירושלים, ~ , ~

בבית המשפט העליון

[20.10.2003]

לפני מ' חשין השופט

עתירה לקיום דיון נוסף

ה ח ל ט ה, ~

ה ח ל ט ה


השופט מ' חשין


עתירה לקיומו של דיון נוסף בפסק הדין שניתן בבג"ץ 26/99 ו- 2606/00.

2. כהוראת סעיף 5 לפקודת מיסי העיריה ומיסי הממשלה (פיטורין), 1938 (הפקודה) סוגי נכסים שונים פטורים מתשלום ארנונה כללית לרשויות המקומיות.

עם אותם נכסים פטורים נמנים רכוש מוסדות רפואיים הפועלים שלא למטרת רווח ואשר אושרו מטעם שר הפנים לעניין הפטור (ס"ק (ז)) ורכוש שמוסד מתנדב לשירות הציבור משתמש בו אך ורק לשירות הציבור, גם כאן "בתנאי שאותו מוסד יתאשר" בידי שר הפנים לעניין הפטור (ס"ק (י)). הסמכות לאשר את הפטורים האמורים הוענקה במקורה לנציב העליון הבריטי, ולאחר הקמת המדינה נתגלגלה לידי שר הפנים.

3. הנציב העליון, ולאחריו שר הפנים, עשו כסמכותם, וקבעו כי שורה של מוסדות בהם קופות חולים ומוסדות אקדמיים מסוימים, יזכו לפטור מארנונה כללית כדברו של סעיף 5. פטורים אלה ניתנו לפני עשרות השנים - הזקן בפטורים שלפנינו הוא בן 64 שנים והצעיר בהם הוא בן 37 שנים - ועם השנים החלו העיריות שבשטח שיפוטן ממוקמים אותם מוסדות להתקומם נגד הפטורים.

פסק הדין נושא העתירה מפרט ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח