חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ה"פ (ירושלים) 1215/02 - אלי הרשקוביץ נ' ששון תירם ואח', פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ה"פ (ירושלים) 1215/02 - אלי הרשקוביץ נ' ששון תירם ואח' מחוזי ירושלים

ה"פ (ירושלים) 1215/02

אלי הרשקוביץ

נ ג ד

1. ששון תירם

2. זום 77 בע"מ

3  תו-אור צילום מסחרי ויחסי ציבור

4. בנק הפועלים בע"מ


בבית המשפט המחוזי בירושלים

[29.07.2004]


כב' השופט יצחק ענבר


בשם המבקש - עו"ד א' תוסיה-כהן

בשם המשיבים 1-3 - עו"ד ח' רוזנצוויג

פסק דין

 

1.    בתקופה הרלבנטית לתביעה היו הצדדים שותפים במשיבה מס' 2 ("זום"), אשר עסקה במתן שירותי צילום ל"ידיעות אחרונות", ובמשיבה מס' 3 ("אור"), אשר עסקה בשירותי יחסי ציבור וצילום מסחרי למעט שירותי צילום עיתונות. הצדדים ניהלו את זום ואת אור על פי הסכמים שנקשרו ביניהם בתאריכים 15/9/89 ו- 4/3/90 ("הסכמי השותפות"). ביום 2/6/02 נועדו הצדדים במשרדו של בא כוח המבקש וניהלו משא ומתן בדבר פירוק עסקיהם המשותפים. עם סיום הפגישה נחתם על ידם, בנוכחות באי כוחם, מסמך שעניינו חלוקת זום ואור ונכסיהן בין הצדדים (נספח ט' לבקשה). מסמך זה תואר על ידי כב' השופט י' עדיאל, אשר דן בבקשת המבקש לסעדים זמניים, בזו הלשון:

מדובר במסמך הכולל תיאור גרפי, מעין תרשים זרימה, המפרט את חלוקת החברה, השותפות ונכסיהן בין הצדדים. במסמך מצוירת טבלה ובה שתי עמודות. כותרתה של העמודה הימנית "ששון" (המשיב), והעמודה השמאלית נושאת את הכותרת "אלי" (המבקש). העמודה הימנית (ששון) מכילה את הפריטים הבאים: "תו אור"; "לקוחות"; "ארכיון תו אור". העמודה השמאלית שכותרתה "אלי" כוללת את הפריטים הבאים: "זום" ו"ארכיון זום חדשות". ארבעה פריטים נוספים רשומים במסמך זה במסגרות מלבניות אשר נחצות על-ידי הקו המפריד בין המבקש למשיב: "ידיעות"; "עובדים"; "מכוניות". הפריט "ציוד" מופיע בשתי העמודות וביניהן חץ כפול.

נוסיף, כי המסמך חתום על ידי שני הצדדים ואין מחלוקת על כך, כי מטרתו לחלק את העסקים המשותפים באופן שזום תהיה בבעלות המבקש ואילו אור בבעלות המשיב.

2.    בין הצדדים נתגלעה מחלוקת, האם הסכמי השותפות עודם תקפים ומחייבים כפי שטוען המבקש, או שמא בוטלו על ידי נספח ט' לבקשה המהווה, לטענת המשיב, הסכם מוקדם שיש לו תוקף מחייב הן בפני עצמו והן משום שלא השתכלל להסכם מפורט מסיבות התלויות במבקש (ראו את הגדרת הפלוגתא בעמ' 1 לפרוט'). מכאן הבקשה שלפני, שבה עותר המבקש לסעד הצהרתי ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח