חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ה"פ (תל-אביב-יפו) 225/02 - אפרים שיליאן ואח' נ' גילעם מזרחי, פסק - דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ה"פ (תל-אביב-יפו) 225/02 - אפרים שיליאן ואח' נ' גילעם מזרחי מחוזי תל-אביב-יפו

ה"פ (תל-אביב-יפו) 225/02

1. אפרים שיליאן

2. יניב שיליאן

נ ג ד

גילעם מזרחי


בבית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו

[29.07.2004]


כב' השופטת ענת ברון

פסק - דין

 

רקע

1.    זוהי תובענה, על דרך המרצת פתיחה, לאכיפת חוזה מכר מקרקעין מיום 23/12/99, עליו חתומים אפרים ויניב שיליאן (להלן: "המבקשים") כרוכשים, מצד אחד וגילעם מזרחי (להלן: "המשיב") כמוכר, מצד שני (להלן: "החוזה" או "חוזה המכר", נספח א' לתצהיר התומך בתובענה). על פי האמור בחוזה התחייב המשיב, הבעלים הרשום של מחצית מחלקות 146 ו- 154 בגוש 6021 בחולון (להלן: "המקרקעין"), למכור למבקשים את זכויותיו במקרקעין בתמורה לסכום בשקלים חדשים השווה ל- 350,000 $. המדובר בשטחי קרקע המיועדים לבניה.

בעת החתימה על החוזה היו המקרקעין משועבדים לבנק הבינלאומי הראשון; כמו כן היו רשומות על המקרקעין מספר הערות בגין עיקולים שונים ועל-פי פקודת המיסים (גביה), (להלן ביחד: "השעבודים"). המבקשים הצהירו בחוזה כי ידוע להם על כך והמשיב מצידו התחייב להסיר חלק מהשעבודים תוך שלושה חודשים מיום חתימת החוזה, ואת יתר השעבודים בחלוף שישה חודשים.

בשונה מחוזי מכר מן הסוג הזה, התחייבו המבקשים-הרוכשים לשלם למשיב-המוכר את מלוא התמורה תוך 30 ימים מיום חתימת החוזה, קרי: בטרם יובטח להם כי השעבודים על המקרקעין הוסרו.

הוראות נוספות בחוזה הרלבנטיות לענייננו קובעות, כי במעמד תשלום התמורה יימסר למבקשים יפוי כח בלתי חוזר להעברת המקרקעין על שמם (סעיף 4.1 לחוזה). עוד נקבע, כי זכות החזקה במקרקעין תימסר למבקשים לאחר שתשולם מלוא התמורה בגינם (סעיף 5.1 לחוזה); סעיף 7.1 לחוזה קובע, כי "הקונה יהיה זכאי להרשם בלשכת הרישום כבעל הממכר רק לאחר ביצוע תשלום מלוא התמורה כאמור בסעיף ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח