חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ה"פ (תל-אביב-יפו) 63185-03-15 - יצחק ברלינר נ' רשם החברות, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ה"פ (תל-אביב-יפו) 63185-03-15 - יצחק ברלינר נ' רשם החברות

ה"פ (תל-אביב-יפו) 63185-03-15

יצחק ברלינר

נ ג ד

רשם החברות

בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו

[08.11.2015]

כבוד השופטת חנה פלינר

פסק דין

 

1. לפניי המרצת פתיחה אשר מבוקש להחיות במסגרתה את חברת רין טין טין בע"מ (להלן: "החברה") בהתאם לסעיף 369 לפקודת החברות [נוסח חדש], התשמ"ג - 1983 (להלן: "פקודת החברות"). החברה התאגדה ביום 24.12.1990 ונמחקה ביום 31.12.1997.

2. בהמרצת הפתיחה נטען כי החברה עוסקת בשירותים פיננסיים והנהלת חשבונות. החברה אינה פעילה עקב קשיים כלכליים ורפואיים קשים שעברו על המבקש, מר יצחק ברלינר, ומנעו ממנו לעמוד בנטל החובות שרבצו עליה. לטענת המבקש הינו בן 66 נטול נכסים, רכוש, כספים או חשבונות בנק החי מגמלת הבטחת הכנסה בסך 2,000 ₪ בלבד. לשיטתו החייאת החברה נחוצה לו לשם חזרה למעגל העבודה כעת, לאחר שמצבו הבריאותי השתפר. עוד טוען כי חוב האגרות שנצבר, אשר בגינו בין היתר נמחקה החברה, לא נבע בשל התרשלות או הזנחה מצדו אלא מנסיבות חריגות של קשיים כלכליים שהלכו וגדלו עד למצב של כמעט חדלות פירעון. לגישת המבקש אגרה הינה תשלום עבור שירות ובהעדר שירות אין אגרה. לאור זאת ומאחר שהאגרה הינה תשלום עבור שירות ובמקרה זה לא ניתן לחברה כל שירות מהיום בו נמחקה והיא גם לא ביצעה כל פעילות הרי שיש לפטור את המבקש מחוב האגרות. זאת ועוד, טוען המבקש כי חוב האגרות התיישן. המבקש מפנה לסעיף 7 לחוק ההתיישנות, תשי"ח - 1958 וטוען כי אין לגבות ממנו חוב אגרות מעבר לשבע השנים האחרונות. בנספח ג' לתשובה לתגובה עותר המבקש ליתן לו פטור מתשלום חוב האגרות לרשם החברות בשל מצב כלכלי קשה, ראו פירוט במכתב האמור.

3. רשם החברות אינו מתנגד להחייאת החברה אך מתנה אותה בתנאים ובכלל זה: המצאת בקשה ותצהיר מקוריים; הגשת דו"ח שנתי מקורי ועדכני; תגובת בעלי המניות ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח