חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ה"ת (ראשון-לציון) 56230-10-18 - מדינת ישראל -יאל"כ ורשות המסים ואח' נ' אירית מרציאנו ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ה"ת (ראשון-לציון) 56230-10-18 - מדינת ישראל -יאל"כ ורשות המסים ואח' נ' אירית מרציאנו ואח'

ה"ת (ראשון-לציון) 56230-10-18

מדינת ישראל -יאל"כ (להב 433) ורשות המסים

נ ג ד

1. אירית מרציאנו

בשם המשיבים - עו"ד ד"ר איתן פינקלשטיין

2. שמעון שי מרציאנו

בשם המבקשת - רס"ב ניר אדרי, רס"ב גיא ורטהיים, מר שלמה מועלם

בית משפט השלום בראשון-לציון

[23.06.2019]

לפני גיא אבנון: כבוד השופט

החלטה

 

1. עסקינן בעוד אחת מהחוליות בחקירת פרויקט "שפת אמת 8" בבית שמש (להלן: הפרויקט). מדובר בחקירה מורכבת ומסועפת של משטרת ישראל (יאל"כ - להב 433) בשיתוף רשות המסים, המעסיקה את בתי המשפט בערכאות השונות בכלל ומותב זה בפרט מזה תקופה ממושכת. מכאן, לא מצאתי להרחיב בכתיבה אודות החקירה בכללותה ובדבר ההחלטות השונות (והרבות) שניתנו עד כה. המשיבה 1 (להלן: המשיבה) היא עורכת דין ששימשה אחת היזמיות של הפרויקט למן שלביו המוקדמים ביותר. פעילותה של המשיבה בפרויקט נעשתה לכאורה בכובעה כעורכת דין, אך בפועל כאחת היזמיות והשותפות. הפעילות הנדל"נית והעסקית של המשיבה בוצעה באמצעות חברת ש.מ. ניהול ואחזקות נדל"ן ת"א בע"מ (ח.פ. 514670389, להלן: החברה) אשר נמצאת בעלות מלאה של המשיב 2, בעלה של המשיבה.

2. מרגע הפיכת החקירה לגלויה נחקרה המשיבה כחשודה (היא אף נעצרה בתחילת הדרך), ואילו המשיב מסר 2 הודעות "פתוחות" (ביום 7.5.18 וביום 16.5.18). ביום 3.4.19 נחקר המשיב לראשונה כחשוד ברשות המסים, שם הוזהר בגין חשדות לביצוע עבירות מס שונות.

במקביל לחקירת הפרשה נתפסו מאת המעורבים מוצגים ורכוש. בבקשה דנן עתרה המבקשת להאריך את תקופת החזקת התפוסים (רכוש ומוצגים) למשך 180 ימים נוספים.

3. ביום 2.6.19 התקיים דיון בבקשה והוגשו מסמכים מאת שני הצדדים. המסמכים שהגישה המבקשת הוחזרו לה, על מנת שתשוב ותגיש אותם באופן מסודר בצירוף חומרי החקירה הרלוונטיים. לאחר מתן ארכה הוגשו דו"ח סודי מעודכן (נושא תאריך 17.6.19) וכן דו"חות ומסמכים שהוצגו בדיון (לרבות דו"ח נפרד מאת רשות המסים), זאת בצירוף חומרי חקירה גולמיים רלוונטיים אליהם מפנה הדו"ח הסודי.

4. לא ראיתי לחזור על טענות הצדדים, ואפנה אך לעיקריות שבהן. למען הסר ספק, שבתי ועיינתי בפרוטוקול הדיון וכן במסמך הטענות המפורט שהגיש ב"כ המשיבים.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח