חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > המ"ש (תל-אביב-יפו) 1738-09-12 - מכאל סגל נ' מדינת ישראל, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
המ"ש (תל-אביב-יפו) 1738-09-12 - מכאל סגל נ' מדינת ישראל

המ"ש (תל-אביב-יפו) 1738-09-12

מכאל סגל

ע"י ב"כ עו"ד מורנו

נ ג ד

מדינת ישראל

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתעבורה בתל-אביב-יפו

[01.01.2013]

כב' השופט עמית יצחק גרטי

החלטה

 

לפני בקשת המבקש לפי סעיף 230 לחוק סדר הדין הפלילי [נוסח משולב] התשמ"ב - 1982 (להלן:"חסד"פ"), העותר להאריך לו המועד להישפט על דו"ח - הודעת תשלום קנס מס' 2358037477 שעניינה מהירות.

לאחר עיון בבקשה על נספחיה ומוצגיה, ולאחר עיון בתגובת המשיבה הדוחה את הבקשה, ולאחר שמיעת ראיות הצדדים, הגעתי למסקנות הבאות:

1. המבקש קיבל לביתו את הדו"ח הנדון, הדו"ח שולם והטיפול בו נזנח. לעובדה שהדו"ח שולם על ידי אשתו, אין כל נפקות משפטית, שכן ההלכה הקובעת היא ידיעת אשתו על הדו"ח ופעולתה על פיו, הן כמו פעולות שבוצעו על ידי המבקש.

2. אין חולק כי במועד ביצוע העבירה, דהיינו 15.5.05, הבעלים הרשומים של הרכב היו המבקש, אשתו חנה, ובנו ליאור. הומצא לי אישור נספח ו' מיום 9.8.12, המעיד על סדר הרישום, כאשר אשת המבקש רשומה ראשונה, ואילו המבקש הינו הרשום האחרון. ב"כ המשיבה טענה כי ככלל במקרים של יותר מבעלים רשום אחד, המשטרה היתה פונה אל הרשום הראשון כבעלים ומבקשת ממנו פרטי מי שעבר את העבירה. איני מוציא מכלל אפשרות שהגב' סגל חנה, המופיעה ראשונה בסדר הבעלויות על פי נספח ו' האמור, הודיעה כי מי שעבר את העבירה הוא סגל מיכאל, דהיינו המבקש לפני, ולכן הודעת תשלום הקנס הגיעה על שמו.

3. לפי סעיף 229(ח) לחסד"פ, עם התשלום של הקנס ואי נקיטת הליך כלשהו, לפי סעיף 229(א) לחסד"פ, רואים במבקש כמי שהורשע על ידי בית המשפט ושילם הקנס כפי שהושת עליו בהודעת תשלום הקנס.

במקרה לפני, אין חולק כי הרשעת המבקש הינה הרשעה חלוטה, על כל הנובע מכך.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח