חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > המ"ש (חיפה) 13601-03-20 - קובי מזרחי נ' מדינת ישראל
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
המ"ש (חיפה) 13601-03-20 - קובי מזרחי נ' מדינת ישראל

המ"ש (חיפה) 13601-03-20

קובי מזרחי

נ ג ד

מדינת ישראל

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתעבורה בחיפה

[30.05.2020]

כב' השופט גיל קרזבום, סגן נשיא

החלטה

 

 

הבקשה וטענות הצדדים

1. בתאריך 20.04.20 דחיתי בהחלטה מנומקת את עתירתו של המבקש להארכת המועד להישפט בגין עבירת מהירות. המבקש שלא השלים עם ההחלטה, הגיש בקשה לעיין בה מחדש, וזאת ממספר טעמים: בכל הנוגע לעובדה שלא פנה למרכז לפניות נהגים (מפנ"א) על מנת לקבל עותק מהדו"ח שאבד לו, ביקש להבהיר שגם אם היה פונה, פנייתו לא הייתה מניבה כל תוצאה מלבד תשובה מוכרת ולאקונית שלא היה בה כדי לסייע לו. עוד ציין כי לא פירט את טענות הגנתו במסגרת בקשתו הראשונה, מהטעם שלא רצה לחשוף את קו הגנתו. כעת הוסיף והדגיש כי דבריו במעמד קבלת הדו"ח לא נרשמו באופן מדויק והשוטר החסיר חלקים ממנה.

2. המשיבה מתנגדת לבקשה מהטעם שגם הפעם המבקש לא הפנה לכשלים ראייתיים שיש בהם כדי להצדיק את קבלת הבקשה. בנוסף, ציינה שאין בעובדה שהמבקש לא פנה למפנ"א, זאת בהסתמכו על ניסיון העבר, כדי להצדיק את אופן התנהלותו.

 

דיון והכרעה

3. לאחר ששקלתי את הבקשה וטענות הצדדים אני מחליט לדחותה. אין בבקשתו הנוספת של המבקש כדי לשנות מהחלטתי הקודמת, ומדובר בניסיון למקצה שיפורים שאין בו כדי להוסיף דבר על עתירתו המקורית.

4. "הסברו" של המבקש לפיו לא פנה לפנ"א (על מנת לקבל עותק מהדו"ח שאבד לו) מהטעם שתשובת מפנ"א ידועה מראש, אין בה ממש. מדובר בהנחה בלתי מבוססת, וגם אם ניסיון העבר (במקרים אחרים) לימד את המבקש אחרת, חובה היה עליו לנסות ולפנות למפנ"א גם במקרה זה. ניכר כי מדובר בטענה שכל מטרתה לנסות ולכסות על מחדלו של המבקש.

5. בכל הקשור לטענת המבקש לפיה כפר כפירה כללית על מנת שלא לחשוף את קו הגנתו, דינה להידחות על הסף. כפי שכבר ציינתי בהחלטתי הקודמת, בקשה להארכת מועד להישפט צריכה להיות מלווה ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח