חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > המ"ש (חיפה) 6441-01-21 - עמאר עומר נ' מדינת ישראל, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
המ"ש (חיפה) 6441-01-21 - עמאר עומר נ' מדינת ישראל

המ"ש (חיפה) 6441-01-21

עמאר עומר

נ ג ד

מדינת ישראל

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתעבורה בחיפה

[28.02.2021]

כבוד השופטת רונה פרסון

החלטה

 

לפניי בקשה להארכת מועד להישפט בגין דו"ח שנרשם לחובת המבקש ביום 12.10.17 המייחס לו עבירה של נהיגה במהירות העולה על המותר.

המבקש טען כי הוא בחור צעיר ללא ניסיון בענייני דו"חות ולא ידע כי יש אפשרות להגיש בקשה להישפט. טען כי במועד ביצוע העבירה המיוחסת לו נהג ברכב מסוג סקודה בצבע שחור ובכביש היו הרבה רכבים מסוג זה. טען כי הכביש היה עמוס ברכבים וגם לו רצה לנהוג במהירות תנאי הכביש לא היו מאפשרים זאת. לאור האמור ביקש לקבל יומו בבית המשפט.

המשיבה התנגדה לבקשה וציינה כי המבקש הגיש ביום 17.1.21 בקשה להארכת מועד להישפט בגין עבירה שביצע ביום 12.10.17 ולאחר ששילם הקנס ביום 21.10.18. טענה כי הבקשה לקונית ואינה מנומקת וכי המבקש לא הסביר בבקשתו מדוע פנה באיחור לבית המשפט. טענה כי נוכח העובדה שהמבקש שילם את הדו"ח מיוזמתו ומרצונו הוא למעשה הודה והורשע על פי דין, והוא אף לא הסביר מה הסיבה שיש להאריך המועד להישפט, וביקשה לדחות הבקשה.

לאחר שעיינתי בבקשה ובמסמכים הנלווים לה, ובתגובת המשיבה אשר התנגדה לבקשה, לא מצאתי טעם המצדיק אי הגשתה של הבקשה להישפט ע"י המבקשת שבפניי במועד. מעבר לכך, גם לא הובאו כל "נימוקים מיוחדים אחרים" (סעיף 230).

סעיף 230 לחוק סדר הדין הפלילי (נוסח משולב), תשמ"ב - 1982 נדרש לבקשת שפיטה המוגשת באיחור ומפנה לתנאי סעיף 229(ה) בשינויים המחוייבים, קרי, שכנוע שהבקשה לא הוגשה במועד בשל סיבות שלא היו תלויות במבקש ושמנעו ממנו להגישה במועד והיא הוגשה מייד לאחר שהוסרה המניעה.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח