חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > המ"ש (חיפה) 9001-01-21 - חמזה סמועי נ' מדינת ישראל, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
המ"ש (חיפה) 9001-01-21 - חמזה סמועי נ' מדינת ישראל

המ"ש (חיפה) 9001-01-21

חמזה סמועי

נ ג ד

מדינת ישראל

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתעבורה בחיפה

[28.02.2021]

כבוד השופטת רונה פרסון

החלטה

 

לפניי בקשת המבקש להארכת המועד להישפט בגין דו"ח שנרשם לדבריו ביום 22.8.18, המייחס לו עבירה של נהיגה במהירות העולה על המותר.

המבקש טען כי מעולם לא קיבל לידיו את הדו"ח ולא ידע אודות ביצוע עבירה זו. טען כי נודע לו אודות הדו"ח רק מספר ימים לפני הגשת הבקשה בעקבות הודעת משרד הרישוי בדבר הצורך לעבור קורס נהיגה בסיסי בשל שיטת ניקוד. טען כי הרכב נמצא בחזקת אחיו וכי הוא משתמש בו לרבות ביום ביצוע העבירה, וצירף תצהיר מטעמו. טען כי אי קבלת בקשתו תגרום לו עיוות דין כי הוא עובד עם רכב צמוד ופסילת רישיונו תפגע בפרנסתו ופרנסת בני משפחתו וביקש לקבל יומו בבית המשפט.

המשיבה התנגדה לבקשה וטענה כי המבקש הגיש בקשתו להארכת המועד להישפט רק ביום 26.1.21, למעלה משנתיים לאחר תשלום הדו"ח בתאריך 22.10.18. טענה כי המבקש לא הסביר מדוע פנה רק כעת לבית המשפט בבקשתו ולא פירט את סיכויי הגנתו מלבד טענות בעלמא. נוכח העובדה כי המבקש שילם את הדו"ח ולמעשה הורשע על פי דין ונוכח השיהוי בהגשת הבקשה ונוכח העובדה שלא הסביר מהי הסיבה שיש להאריך את המועד להישפט, ביקשה לדחות הבקשה.

לאחר שעיינתי בבקשה ובמסמכים הנלווים לה, ובתגובת המשיבה אשר התנגדה לבקשה, לא מצאתי טעם המצדיק אי הגשתה של הבקשה להישפט ע"י המבקשת שבפניי במועד. מעבר לכך, גם לא הובאו כל "נימוקים מיוחדים אחרים" (סעיף 230).

סעיף 230 לחוק סדר הדין הפלילי (נוסח משולב), תשמ"ב - 1982 נדרש לבקשת שפיטה המוגשת באיחור ומפנה לתנאי סעיף ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח