חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > המ"ש (ירושלים) 7221-09-20 - אליהו בן עזרא נ' מדינת ישראל
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
המ"ש (ירושלים) 7221-09-20 - אליהו בן עזרא נ' מדינת ישראל

המ"ש (ירושלים) 7221-09-20

אליהו בן עזרא

נ ג ד

מדינת ישראל

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתעבורה בירושלים

[30.09.2020]

כבוד השופטת שרית זוכוביצקי-אורי

החלטה

 

בפני בקשה להארכת מועד להישפט בגין דו"ח מהירות שמספרו 90518513446 המייחס למבקש עבירה של נהיגה במהירות מעל המותר שנאכפה בתאריך 29.6.2020.

טענות הצדדים

טענות המבקש

המבקש טען כי בטרם פנה לייעוץ משפטי, שילם את הדו"ח על מנת להימנע מהטלת תוספות פיגורים. לטענתו, ידע כי באפשרותו לבקש להישפט בגין הדו"ח עד לחודש ספטמבר וכן טען כי התכוון לפנות לשירותיו של עורך דין שיבקש בשמו להישפט, אולם עקב נגיף הקורונה לא עלה בידו לעשות כן ומאחר שחשש מהשתת ריבית פיגורים שילם את הקנס. לטענתו, לא ידע כי תשלום הדו"ח מהווה מניעה מהגשת הבקשה להישפט. לטענתו רק בתאריך 13.9.2020, במסגרת סד הזמנים הקבוע בחוק להגשת הבקשה להישפט ובשל מגפת הקורונה , פנה לראשונה לייצוג משפטי .

המבקש כפר במיוחס לו וטען כי דחיית הבקשה תגרום לו עיוות דין.

טענות המשיבה

המשיבה טענה כי לרשות המבקש עמדו 90 ימים להגשת בקשתו להישפט, אולם המבקש החליט לשלם את הקנס הקבוע בדו"ח ורק לאחר מכן לפנות לייצוג משפטי להגשת הבקשה להישפט. לטענתה, יכול היה המבקש להגיש בקשה להישפט בטרם תשלום הקנס, שכן על גבי הדו"ח מצוינת הדרך בה יכול המבקש להגיש בקשה להישפט. משכך לטענתה, נסיבות אלה אינן מקימות עילה להארכת המועד להישפט ואין למבקש אלא להלין על עצמו.

דיון

סעיף 229 (ח) לחסד"פ קובע כי:

"שילם אדם את הקנס רואים אותו כאילו הודה באשמה בפני בית המשפט, הורשע ונשא את עונשו. אולם הוראות סעיף קטן זה לא יחולו על אדם ששילם את הקנס ותובע ביטול הודעת תשלום הקנס לפי סעיף קטן (ג)".

לפיכך, מששילם המבקש את הקנס, רואים אותו כמי שהודה באשמה, הורשע ונשא את עונשו ואין נדרשת בחינת הנסיבות בהן שולם הקנס (רע"פ 2937/17 פלדמן נ' מדינת ישראל מיום 2.4.2017 (להלן: "עניין פלדמן").

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח