חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ה"פ (בת-ים) 42576-03-16 - אליעזר מיטרני ואח' נ' עמידר, החברה הלאומית לשיכון בישראל בע"מ ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ה"פ (בת-ים) 42576-03-16 - אליעזר מיטרני ואח' נ' עמידר, החברה הלאומית לשיכון בישראל בע"מ ואח'

ה"פ (בת-ים) 42576-03-16

1. אליעזר מיטרני

2. אושרה אלון (מיטרני)

3. עליזה מיטרני

נ ג ד

1. עמידר, החברה הלאומית לשיכון בישראל בע"מ

2. קרן פלד השקעות בע"מ

בית משפט השלום בבת-ים

[30.06.2020]

כבוד השופט יגאל נמרודי

החלטה

 

 

1. התיק נפתח בשנת 2016. ישיבת הוכחות נקבעה ליום 6.4.2020. בשל מצב החירום המיוחד, הדיון לא התקיים. במקומו נקבע דיון ביום 1.7.2020. המבקש 1 (להלן - המבקש) נמנה על עדי התביעה. בסמוך למועד הדיון, ביום 28.6.2020, הודיעו המבקשים כי המבקש נמצא בקבוצת סיכון והוא חייב אפוא להישמר בבידוד בביתו "במיוחד בתקופה הנוכחית". האישור הרפואי אינו תעודה רפואית. בהינתן עיתוי הגשת הבקשה, כמו גם המצב - משבר הקורונה, מצאתי מקום להסתפק באישור שהוצג.

2. על-מנת להבטיח כי ניתן יהיה לקיים את הדיון במועדו, על אף העיתוי בו הודע על אודות מניעה של המבקש מלהתייצב לדיון, הוריתי כי הדיון יתקיים בדרך של היוועדות חזותית.

3. המבקשים עתרו בבקשה לביטול ההחלטה. לדידם, ההחלטה ניתנה בחוסר סמכות. הם טענו כי קיום דיון בדרך של היוועדות חזותית בהליך אזרחי מותנה בהסכמה של שני הצדדים, והסכמה כאמור לא ניתנה. הם ציינו כי במסגרת פיילוט שנערך בחלק מבתי המשפט, אף הוא מותנה בהסכמה של הצדדים, מתקיימים דיונים במתכונת זו, ובלבד שמדובר בדיוני קדם משפט. הם הוסיפו כי ישיבה משפטית בדרך של היוועדות חזותית מתקיימת במשרד בא כוחם של הצדדים ולא בביתם, אלא שיציאה של המבקש מביתו אל משרד עורכי דינו עולה כדי סכנת חיים מיידית ומוחשית עבורו.

4. המשיבה 1 הצטרפה לעמדת המבקשים. היא הוסיפה כי חקירה בדרך של היוועדות חזותית תפגע קשות ביכולתו של ב"כ המשיבה 1 לחקור את העד, וצפוי להיות קושי טכני לנהל את החקירה בדרך זו. כן נטען כי יקשה על בית המשפט לקבוע ממצאי מהימנות בדרך זו. עמדה מטעם המשיבה 2 לא הוגשה. היא אינה נוטלת חלק פעיל בהליך.

5. הדעה הרווחת היא לראות בסעיף 13 לפקודת הראיות [נוסח חדש], התשל"א-1971 ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח