חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ה"פ (חיפה) 6205-05-18 - ניב רווח רווה ואח' נ' ש. דורפברגר בע"מ, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ה"פ (חיפה) 6205-05-18 - ניב רווח רווה ואח' נ' ש. דורפברגר בע"מ

ה"פ (חיפה) 6205-05-18

1. ניב רווח רווה

2. מירה נווה

נ ג ד

ש. דורפברגר בע"מ

בית המשפט המחוזי בחיפה

[05.08.2019]

כבוד השופט שמואל מנדלבום

החלטה

 

1. ביום 10.6.19 ניתנה על ידי בתיק החלטה מפורטת בסיומה קבעתי כי "תביעתם הנוכחית של המבקשים מיצתה את עצמה" וזאת מהנימוקים שפורטו בהחלטה.

עם זאת ולמען הזהירות אפשרתי למבקשים להגיש תביעה מתוקנת כספית או אופרטיבית למתן צווי עשה, וזאת עד ליום 10.7.19, ובלבד שמדובר בתביעה שבסמכות בית המשפט המחוזי.

2. כמו כן אפשרתי למבקשים להודיע עד למועד האמור, באם הם מבקשים למחוק את תביעתם, והוריתי כי במקרה כזה תידון שאלת הוצאות ההליך.

3. באשר לשאלת המשך החזקת יתרת התמורה שאותה היו המבקשים אמורים לשלם למשיבה על פי הסכם המכר בגין הדירה נשוא ההליך, בנאמנות ע"י ב"כ המבקשים, קבעתי כי לאור מיצוי התביעה מוצה גם ההסדר הדיוני שנקבע בין הצדדים בחודש אוגוסט 2018 (להלן-"ההסדר"), אך מאחר ובהסדר נקבע גם כי יתרת התמורה תוחזק בנאמנות בידי ב"כ המבקשים "עד להכרעת בית המשפט בטענות הצדדים", קבעתי כי ב"כ המבקשים יהיה רשאי להחזיק ביתרת הכספים על פי ההסדר הדיוני רק עד ליום 10.7.19, ולאחר מועד זה "לא יוכלו המבקשים לטעון כי הכספים מוחזקים בידי בא כוחם מכוח הסדר או החלטה כלשהי של בית המשפט, אלא אם כן תינתן החלטה אחרת של ערכאה שיפוטית כלשהי" (סעיף 31 להחלטה).

4. ביום 1.7.19 הגישו המבקשים "בקשה להבהרת החלטה" ובמסגרתה ביקשו המבקשים כי אתן להחלטה לעיל "תוקף של פסק דין שבצדו זכות ערעור כחוק", וכמו כן ביקשו המבקשים עיכוב ביצוע של ההחלטה "למשך הזמן המוקצב להם לערעור לפי חוק".

5. בבקשתם, טוענים המבקשים כי החלטתי מנוגדת להסדר הדיוני שנערך בין הצדדים ושלפיו יתרת כספי התמורה, הייתה אמורה להיות מוחזקת עד להכרעת ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח