חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ה"פ (ירושלים) 16619-03-20 - נהון שאול בן סעדון נ' שי זקן, פסק-דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ה"פ (ירושלים) 16619-03-20 - נהון שאול בן סעדון נ' שי זקן

ה"פ (ירושלים) 16619-03-20

נהון שאול בן סעדון

נ ג ד

שי זקן

בית המשפט המחוזי בירושלים

[09.12.2020]

לפני רם וינוגרד כבוד השופט

פסק-דין

 

1. עילתה של התובענה בדרישה למסירת מידע על חשבונות נאמנות שניהל המשיב. אין חולק שהמשיב ניהל חשבון נאמנות במסגרת מיזם עסקי בו התקשרו המבקש ואחרים מצד אחד (להלן: בעלי המקרקעין) ויזם אותו ייצג המשיב מהצד השני. המבקש טוען שהמשיב שימש כנאמן של בעלי המקרקעין בנוגע לכל הסכומים שנכנסו לחשבון הנאמנות ויצאו ממנו. לפיכך חלה עליו החובה למסור דין וחשבון מלא על כל התנועות בחשבון זה בהתאם להוראת סעיף 7(ב) לחוק הנאמנות, התשל"ט-1979 (להלן: חוק הנאמנות או החוק).

 

רקע עובדתי כללי

2. בין המבקש ואחרים ממשפחתו (הם בעלי המקרקעין) לבין חברת "101 נועה בע"מ" (להלן: היזם) נכרת הסכם קומבינציה ביום 28.2.16 (להלן: ההסכם או הסכם הקומבינציה). במסגרת ההסכם נקבע כי בעלי המקרקעין ימכרו ליזם חלק מזכויותיהם במקרקעין וחלק מזכויות הבניה ובתמורה לכך יתכנן היזם ויבנה על חשבונו יחידות מגורים שחלקן ייועד לבעלי המקרקעין (ראו ה"והואיל" הרביעי למבוא להסכם וסעיפים 6(א) ו-6(ב) להסכם). על פי ההסכם אמורים היו בעלי המקרקעין לקבל יחידות מגורים "בשווי של 55% משווי כלל הדירות בפרויקט" וחלק יחסי מתאים מהשטח המשותף, והקבלן אמור היה לקבל יחידות מגורים בשיעור 45% מכלל הדירות וחלק יחסי בשטח המשותף (סעיף 2 להסכם). בהסכם הקומבינציה נכללו שתי הוראות המתייחסות להחזקת כספים בנאמנות על ידי בא-כוחו של היזם, הוא המשיב: האחת, ביחס לכספי הלוואה שהעמיד היזם לבעלי המקרקעין (סעיף 6 להסכם); והשניה, ביחס לכספי התמורה שישלמו רוכשי דירות היזם ליזם (סעיף 23 (ב) להסכם).

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח