חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ה"פ (ירושלים) 31706-06-19 - מדינת ישראל נ' אברהם סימון ואח', פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ה"פ (ירושלים) 31706-06-19 - מדינת ישראל נ' אברהם סימון ואח'

ה"פ (ירושלים) 31706-06-19

מדינת ישראל

נ ג ד

1. אברהם סימון

2. בת ציון סימון

בית המשפט המחוזי בירושלים

[26.12.2019]

כבוד השופט עודד שחם

פסק דין

 

 

בפניי תובענה להוצאת צו חוסם.

1. התובענה הוגשה על ידי המדינה. נטען בה כי המשיבים הם תובעים סדרתיים וטרדניים העושים שימוש לרעה בהליכי משפט; כי הגישו אין ספור תביעות בהן ביקשו לבטל החלטות שיפוטיות חלוטות שלא על דרך הגשת ערעור; כי הם מנהלים אין ספור הליכי סרק; כי הם מגישים תביעות זהות או בשינויים קלים פעם אחר פעם במחוזות שיפוט שונים, למרות קיומן של החלטות שיפוטיות חלוטות הדוחות את תביעותיהם; וכי הם נוהגים להגיש תביעות אישיות נגד מותבים שיפוטיים הדוחים את טענותיהם, כמו גם נגד פרקליטים שייצגו אותם. בתובענה נטען כי פועל יוצא מכך הוא בזבוז זמן שיפוטי רב ופגיעה בכלל המתדיינים.

2. טרם הכרעה, אציין כי בהחלטה קודמת (27.11.19), בה דחיתי בקשה של המשיבים להורות על פסילתי, נעתרתי לבקשתם להימנע מהחלטות נוספות בתיק, עד להכרעה בערעור אשר המשיבים הודיעו כי בכוונתם להגיש. אף כי המשיבים טוענים כי הגישו ערעור כאמור, פרטיו לא נמסרו עד עתה. מתגובה שהגישה המדינה עולה, כי בקשת ארכה שהגישו המשיבים לבית המשפט העליון נדחתה, וכי תלוי ועומד ערעור של המשיבים בקשר לעניין זה. אוסיף עוד, כי המדינה מפנה להוראת תקנה 471ג(א) לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד - 1984, הקובעת כי משנדחתה בקשת פסלות, יימשך המשפט, אלא אם בית המשפט החליט, מנימוקים שיירשמו, כי יש להפסיקו. המדינה מוסיפה, כי ברירת המחדל בהקשר זה היא המשך הדיון כסדרו. עוד מוסיפה המדינה, כי המשיבים מגישים כדבר שבשגרה תביעות אישיות ובקשות פסלות נגד שופטים, במטרה למנוע טיפול בעניינם ולעכב מתן החלטות. לביסוס טענה זו הובאה שורה ארוכה של מקרים.

3. למכלול טענות אלה אין בפניי תשובה מניחה את הדעת מצד המשיבים, הטוענים לטעות מנהלית בבית המשפט העליון ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח