חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > ה"פ (קריות) 15083-04-20 - תרצה אביתר נ' המרכז לגביית קנסות אגרות והוצאות ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ה"פ (קריות) 15083-04-20 - תרצה אביתר נ' המרכז לגביית קנסות אגרות והוצאות ואח'

ה"פ (קריות) 15083-04-20

תרצה אביתר

נ ג ד

1. המרכז לגביית קנסות אגרות והוצאות

2. איציק אביתר

בית משפט השלום בקריות

[17.02.2021]

כבוד השופט מוחמד עלי

החלטה

 

1. החלטה זו עוסקת בבקשת המבקשת להתיר לה לתקן את התובענה - שהוגשה בהליך של המרצת פתיחה - על ידי צירוף "מס הכנסה" כמשיב נוסף והוספת טענות בעניין הערת אזהרה בגין חוב שנרשמה על ידי בעל דין זה על הדירה שעומדת במוקד הסעדים המבוקשים.

2. המשיבה 1 מסכימה לבקשה (ומעלה טענות לגופם של דברים שאין זה הזמן לבררן) . בשים לב לעמדת משיבה 1, ובהינתן העובדה כי התיקון המבוקש יתרום לכינוס כל המחלוקות, שביניהם קווי דמיון (אם לא זהות) - אני נעתר לבקשה ומתיר למבקשת לתקן את התובענה כמבוקש על ידה. לגבי אופן התיקון - מיד.

3. כידוע, ביום 1.1.2021 נכנסו לתוקף תקנות סדר הדין האזרחי, התשע"ט- 2018 (להלן: התקנות). לפי התקנות, לא קיים עוד הליך של המרצת פתיחה. יוער בקצרה כי הניסיון לימד כי ייחודיות הליך זה הלכה ונשחקה עם הזמן, ונדמה שלא ניתן היה עוד להבחין בין תביעה לבין המרצת פתיחה, ואת היתרון הדיוני שניתן היה להשיג בהמרצת פתיחה ניתן להשיג בתביעה רגילה. גם בשגרה השיפוטית כך התנהלו הדברים, לפחות במרבית המקרים.

4. תביעה זו הוגשה בהתאם לתקנות סדרי הדין האזרחי, התשמ"ד - 1984 (להלן: התקנות הישנות) ועולה אפוא השאלה - מה דינה של התובענה החדשה שצריכה להיות מוגשת בעקבות החלטתי זו. האם תוגש כהמרצת פתיחה מתוקנת או כתביעה "רגילה". הוראת המעבר בתקנות (תקנה 180) לא נותנת תשובה חד משמעית לשאלה זו. נוטה אני לדעה כי בנסיבות כמו במקרה שלפנינו, בהן מבוקש לתקן המרצת הפתיחה ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח