חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ה"פ (תל-אביב-יפו) 53613-03-19 - בנק מרכנתיל דיסקונט בע"מ נ' דניאל אלחדף ואח'
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ה"פ (תל-אביב-יפו) 53613-03-19 - בנק מרכנתיל דיסקונט בע"מ נ' דניאל אלחדף ואח'

ה"פ (תל-אביב-יפו) 53613-03-19

בנק מרכנתיל דיסקונט בע"מ

על-ידי באי-כוחה - עו"ד ישראל בכר ורוני אגבי

נ ג ד

1. דניאל אלחדף

2. רונית וילקר אלחדף

על-ידי בא-כוחם - עו"ד משה פרייליך

בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו

[28.05.2019]

לפני גרשון גונטובניק כבוד השופט

בקשה למתן צו מניעה זמני

החלטה

 

תובע הגיש תביעתו נגד נתבע. התביעה תלויה ועומדת ועתידה להתברר. והנה, אותו תובע הגיש המרצת פתיחה במסגרת תובענה נפרדת (היא התובענה שלפני). הוא טען בה כי לנתבע זכויות בדירה הרשומה על שם רעייתו. הוא מבקש להכריע בטענתו כדי שיוכל להיפרע מהנתבע, ככל שתביעתו הראשונה תתקבל. במסגרת המרצת הפתיחה הוא הגיש בקשה (היא הבקשה שלפני) לצו מניעה נגד הרעיה לבל תבצע דיספוזיציה בדירה, עד להכרעה.

הבקשה מעלה לדיון סוגיה חשובה - המבקש מזמין אותנו להיכנס לבירור מערכת היחסים הקניינית שבין הנתבע לבין רעייתו, עוד לפני ההכרעה בשאלה האם הדין עומד לימינו, והאם הנתבע חב לו דבר. האם נוכח ההזמנה, יש מקום ליתן צו מניעה זמני? זו השאלה בה יש לדון.

 

רקע

1. בנק מרכנתיל דיסקונט בע"מ (להלן: הבנק, המבקש או התובע) הגיש לבית משפט זה תביעה (ת"א 24102-04-18) נגד המשיב 1 (להלן: המשיב) ונגד שניים נוספים (להלן: ההליך הראשון). בתביעתו הוא טען שהנתבעים התחייבו ליטול הלוואה בהתאם להסדר חוב, שתביא לפירעון החוב של חברת לוקי בניה ופיתוח בע"מ (להלן: הקבלן המבצע) כלפי הבנק. לשיטתו, הגיעה עת מימוש ההתחייבות, ועליהם לדאוג לתשלום בן 3 מיליון ₪ בגין כך. הנתבע טען, בין השאר, כי מדובר למעשה בערבות שניתנה על-ידו לבנק, והוא פטור ממנה לאור הוראות שונות בחוק הערבות, התשכ"ז-1967.

לאחר מכן הגיש הבנק את המרצת הפתיחה שלפני (להלן: ההליך השני). בית המשפט התבקש להצהיר במסגרתה שהמשיב הוא הבעלים של מחצית מדירת המגורים הרשומה על שם רעייתו (להלן: המשיבה), לה הוא נשוי שנים רבות. ומדוע נדרש בירור סוגיה זו? הבנק מסביר שככל שתתקבל המרצת הפתיחה, יוכל לגבות את חובו מהמשיב, וזאת במידה שתתקבל תביעתו הכספית בהליך הראשון.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח