חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ה"פ (תל-אביב-יפו) 53613-03-19 - בנק מרכנתיל דיסקונט בע"מ נ' דניאל אלחדף ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ה"פ (תל-אביב-יפו) 53613-03-19 - בנק מרכנתיל דיסקונט בע"מ נ' דניאל אלחדף ואח'

ה"פ (תל-אביב-יפו) 53613-03-19

בנק מרכנתיל דיסקונט בע"מ

על-ידי בא-כוחה - עו"ד ישראל בכר

נ ג ד

1. דניאל אלחדף

2. רונית וילקר אלחדף

על-ידי בא-כוחם - עו"ד משה פרייליך

בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו

[23.07.2019]

לפני גרשון גונטובניק כבוד השופט

בקשה לסילוק נה על הסף התובע

החלטה

 

תובע הגיש תביעתו נגד נתבע. התביעה תלויה ועומדת ועתידה להתברר. והנה, אותו תובע הגיש המרצת פתיחה במסגרת תובענה נפרדת (היא התובענה שלפני). הוא טען בה כי לנתבע זכויות בדירה הרשומה על שם רעייתו. הוא מבקש להכריע בטענתו כדי שיוכל להיפרע מהנתבע, ככל שתביעתו הראשונה תתקבל. הנתבעים כאן עתרו לסילוק התובענה על הסף. הם טוענים כי אין מקום להיכנס לבירור מערכת היחסים הקניינית ביניהם (בני זוג נשואים), עוד לפני ההכרעה בשאלה האם הדין עומד לימין התובע בתביעה הראשונה, והאם הנתבע חב לו דבר.

הסוגיה נדונה בהרחבה בהחלטתי (מיום 28.5.19) בבקשה שהגיש התובע (המבקש בהמרצת הפתיחה) לסעד זמני. בקשה זו נדחתה (ביום 28.5.19). בסופה של החלטתי ביקשתי לברר האם התובע עומד על ההליך. תשובתו הייתה בחיוב, תוך שעתר לעיכוב בירור התובענה עד להכרעה בהליך האחר שהגיש (כמפורט להלן). נוכח זאת עתרו הנתבעים למתן החלטה בבקשה שהגישו לסילוק ההליך על הסף (מחמת היעדר עילה ויריבות).

לאחר עיון אני מוצא שאכן יש לסלק את המרצת הפתיחה על הסף. טעמיי נשענים על הטעמים שצוינו בהחלטה בעניין הסעד הזמני. לשם הנוחות אחזור על הדברים כאן.

 

רקע

1. בנק מרכנתיל דיסקונט בע"מ (להלן: הבנק, התובע או המשיב) הגיש לבית משפט זה תביעה (ת"א 24102-04-18) נגד המבקש 1 (להלן: המבקש) ונגד שניים נוספים (להלן: ההליך הראשון). בתביעתו טען שהנתבעים התחייבו ליטול הלוואה בהתאם להסדר חוב, שתביא לפירעון החוב של חברת לוקי בניה ופיתוח בע"מ (להלן: הקבלן המבצע) כלפי הבנק. לשיטתו, הגיעה עת מימוש ההתחייבות, ועליהם לדאוג לתשלום בן 3 מיליון ₪ בגין כך. הנתבע טען, בין השאר, כי מדובר למעשה בערבות שניתנה על-ידו לבנק, והוא פטור ממנה לאור הוראות שונות בחוק הערבות, התשכ"ז-1967.

לאחר מכן הגיש ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח