חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ו"ע 1/10 - עקיבא הכהן נ' התביעה הצבאית, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ו"ע 1/10 - עקיבא הכהן נ' התביעה הצבאית

ו"ע 1/10

עקיבא הכהן

נ ג ד

התביעה הצבאית


בית המשפט הצבאי לערעורים

[15.03.10]


בפני : סא"ל נתנאל בנישו המשנה לנשיא


ערעור על צו פיקוח מיוחד מיום 6.10.09


בש0 - עו"ד יצחק בם המערער

החלטה

כללי

ביום 6.10.09 חתם מפקד כוחות צה"ל באזור על צו פיקוח מיוחד בעניינו של המערער.

על פי צו זה, נמנעה שהיית המערער באזור יהודה והשומרון מחוץ לתחומי היישוב אריאל, החל מתאריך 11.10.09 ולמשך שישה חודשים. עוד קבע המפקד הצבאי היתר כללי, לפיו ניתנה למערער האפשרות לצאת מתחומי היישוב אריאל לתחום מדינת ישראל בדרך שנקבעה.

השגה שהוגשה על ידי המערער, במסגרתה הועלו מספר טענות נגד הצו ואף טענה פרטנית בנוגע לעובדה כי הצו נמסר לו בתאריך מאוחר יותר ממועד כניסתו לתוקף, נדחתה.

במענה להשגה אף צוין כי בבסיס הצו עומד "מידע רב, לפיו בתקופה האחרונה היית מעורב בהובלה ובהכוונה של פעילות נרחבת, בלתי חוקית ואלימה, המכוונת נגד תושבים פלסטינים ופעילות רשויות הביטחון ברחבי איו"ש. פעילות זו מסכנת באופן חמור וממשי את ביטחון אזור יהודה ושומרון והסדר הציבורי בו".

מכאן הערעור הנוכחי, אשר הדיון במסגרתו התקיים בשלושה חלקים שונים. תחילה, נחקר נציג שירות הביטחון הכללי על ידי ב"כ המערער, בהמשך עיינתי בחומר המודיעיני ושמעתי את הסברי נציגי המפקד הצבאי במעמד צד אחד ולבסוף שמעתי את סיכומי הצדדים. יצוין כי בהחלטתי מיום 18.2.10 קבעתי, עם תום בדיקת המידע, כי "לא ניתן לחשוף ממנו דבר לבל ייפגע ביטחון האזור".

תמצית טיעוני הצדדים

בערעור, שנומק היטב על ידי בא כוח המערער, מבקש זה האחרון כי אורה על ביטול הצו, שכן, לטעמו, הוא לוקה בפגמים אינהרנטיים במישור החוקתי והמנהלי, כפי שיפורט מיד. עוד טען הסנגור כי לא נבחנו חלופות מעצר הולמות, לא מוצה ההליך הפלילי ובנסיבות העניין הצו לוקה בחוסר מידתיות ברורה.

ראשית, טוען ב"כ המערער כי בעקבות פסק ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח